Ogłoszenia duszpasterskie – 12.11.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela Zwykła  12 listopada 2017 r.

  • Przeżywany dzisiaj IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – NA BLISKIM WSCHODZIE jest okazją do wsparcia modlitwą i ofiarą do puszek naszych braci i sióstr – chrześcijan mieszkających na Bliskim Wschodzie. Czy wiesz, że 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, co 5 minut ginie jeden chrześcijanin, 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, w 116 krajach  świata łamane jest prawo do wolności religijnej, a 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji…Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 pomagamy prześladowanym wyznawcom Chrystusa. Szczegóły w gablocie. Dzięki ofiarom, które możemy złożyć do puszek przed kościołem Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
  • Dzieci I komunijne i ich rodziców zapraszamy  dzisiaj na spotkanie i Mszę świętą o godz.12.00.
  • Przypominamy i zapraszamy do naszej Bazyliki dzisiaj o godzinie 19.00 na finałowy koncert tegorocznej edycji II Węgrowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej zatytułowany „Niepodległa – Pamiętamy”.
  • Gregorianka za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz.18.00, tylko w  środę o godz. 7.30, a w sobotę w Jarnicach o godz.9.00. Różaniec z czytanymi kartkami wypominkowymi codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30
  • Spotkanie Akcji Katolickiej  w poniedziałek- 13 listopada po Mszy św. wieczornej.
  • Msza św. i spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek o godz.18.00 w Święto NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia.
  • Wspólnota Żywego Różańca zaprasza członków Żywego Różańca oraz innych wspólnot maryjnych na diecezjalne rekolekcje, które odbędą się w dniach 24-26.11.2017r. w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach. Temat rekolekcji: „Z Maryją w czas niepokoju i zamętu”. Szczegółowe informacje w gablocie Żywego Różańca.
  • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – prace czynione w naszej bazylice : ofiara bezimienna – 500 zł, 3 bezimienne po 200 zł i 2 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać !
  • W miesiącu październiku odeszli do Pana – zmarli: Marian Matusik, Józef Barszcz, Jadwiga Hryć, Jędrzej Okrasa, Helena Połanecka, Józef Murawski, Janina Sobotka, Genowefa Piotrowska i Grażyna Wojtczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…