Ogłoszenia duszpasterskie – 05.11.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła  –  5 listopada 2017 r.

  • Bóg zapłać klerykom naszego Seminarium klerykowi Bartoszowi Margańskiemu z Bielska Podlaskiego i kl. Mateuszowi Deludze z par. Brańszczyk za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.
  • Dzisiaj o godz.17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych na nowej plebanii.
  • W związku z inauguracją obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Samorząd Powiatu Węgrowskiego zaprasza na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w Bazylice Węgrowskiej w piątek 10 listopada 2017 r. o godz.11.00
  • 11 listopada 1918 r. po długiej i jakże smutnej nocy niewoli i zaborów Polska na nowo się odrodziła. I dzisiaj trzeba nam tego odrodzenia ! Niechże więc w sobotę – 11 listopada nie zabraknie  naszej modlitwy w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. W tym dniu wolnym od pracy zapraszamy na Msze św. w Bazylice o godz. 9.00 /pierwsza msza św./, 10.30 i 18.00 /w Jarnicach o godz.12.00 /. O godz.10.30 główna Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych. W tym dniu wywieśmy na naszych domach flagi  w barwach narodowych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w naszej parafii IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Ofiarami do puszek przed Bazyliką wesprzemy ten kościół prześladowany. Możemy też wesprzeć wysyłając SMS-a o treści RATUJE po nr 72405
  • Dzieci I komunijne i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz.12.00 i spotkanie.
  • Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej zaprasza do naszej Bazyliki w niedzielę 12 listopada o godzinie 19.00 na finałowy koncert tegorocznej edycji II Węgrowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wykonawcami koncertu organowo- kameralnego pt. „Niepodległa – Pamiętamy” będą dwaj wybitni muzycy, profesorowie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Paweł Gusnar – saksofon i Jarosław Wróblewski-organy. W programie m.in. utwory kompozytorów polskich, Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Mieczysława Surzyńskiego, Feliksa Rączkowskiego.
  • Gregorianka wypominkowa za zmarłych polecanych w wypominkach jest odprawiana codziennie w Bazylice, oprócz soboty, kiedy będzie odprawiona w Jarnicach. Do środy różaniec wypominkowy z czytanymi kartkami jeszcze na cmentarzu o godz.19.00, od czwartku do końca listopada w Bazylice o godz.17.30 przed Mszą św. wieczorną.
  • Naczelnik Urzędu Skarbowego w Węgrowie zaprasza wszystkich przedsiębiorców na spotkanie informacyjne poświęcone Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu. Spotkania bedą się odbywały wtorek listopad, pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 7 listopada o godz.10.00 w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.