Ogłoszenia duszpasterskie – 01.10.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła  – 1 października 2017 r.

 • Dzisiaj jest I Niedzielą Miesiąca. Po Mszy św. o godz.10.30 nabożeństwo adoracyjne i ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła. Także dzisiaj po mszy św o godz 12.00 rozstrzygniecie konkursu  dla dzieci na najlepiej przedstawiona tajemnice różańcową. O godz.17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych na nowej plebanii oraz rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego o godz. 17.00 na starej plebanii.
 • Również dzisiaj zapraszamy o godz.19.00 do naszej Bazyliki na Koncert z cyklu Mazowsze w Koronie.  Tytuł koncertu: „ Kanty Polskie i Ruskie” w wykonaniu zespołu muzyki dawnej Camerata Cracovia.
 • W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia.
 • W tym tygodniu będzie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W  I czwartek będzie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 8.00 – 18.00.  O godz. 15.00 Msza św. w intencji kapłanów. W I piątek Msze św. będą  o godz.6.30, 8.00, 16.00 i 18.00, a w Jarnicach o godz.15.00.
 • W najbliższą sobotę 7 października odbędzie się na granicach Polski Wielka Modlitwa Różańcowa „Różaniec do Granic”. Kościołem stacyjnym dla dekanatu węgrowskiego są Milejczyce skąd uczestnicy zostaną rozprowadzeni na granice Polski. W kościołach stacyjnych rozpoczęcie o godz.10.30, a zakończenie całej akcji ok. godz.16.00. Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz dzięki niej zmieniał się bieg historii. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez wielu Polaków w jednym momencie na granicach kraju, to można zażegnać grożące nam przeciwności oraz otworzyć serca rodaków na działanie przemieniającej łaski Bożej. Zapraszamy wszystkich wiernych do wyjazdu na tę Ogólnopolską Modlitwę Różańcową. Zapisy prowadzi Wspólnota Żywego różańca. Szczegółowe informacje w gablocie przed Bazyliką. Ten dzień jest I sobotą miesiąca i Świętem MB Różańcowej – patronalnym Kół Żywego Różańca. Ci, którzy nie pojadą na akcję ogólnopolską, zapraszamy na „Różaniec do granic” w naszej Bazylice, a jednocześnie nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem fatimskim wieczorem po Mszy św. o godz.18.00, która będzie sprawowana w intencji wszystkich członków Kół Żywego i Nieustającego Różańca /rano nie będzie różańca/.
 • Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem soboty, kiedy będzie po Mszy św. wieczornej. W poniedziałek różaniec prowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej, we wtorek Gimnazjum Liwskie, w środę „Przyjaciele Oblubieńca”, w czwartek Szkoła Specjalna, w piątek ministranci, w sobotę Koła Różańcowe, a w niedzielę chętni.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.  Dzień Papieski to także tradycyjna przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację dzieci i młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin z terenów wiejskich.
 • W przyszła niedzielę 8 października zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na Mszę św. o godz 12.00 z poświeceniem różańców i spotkanie
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły  na potrzeby kościoła –
 • prace konserwatorskie fresku „Wniebowzięcie  NMP”, które dzięki Bogu idą do przodu i widać efekty patrząc na sybille – następujące ofiary: ofiara bezimienna – 2000 zł, z racji  nawiedzenia Chrystusa Miłosiernego -Bagno, Jarnice przy mostach liwskich i Al. Solidarności – 800 zł, bezimienna – 200 zł i 3 bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać !  W najbliższym czasie zostaną ocieplone siedliska ławek w naszej Bazylice. Kilka osób zgłaszało taki postulat już wcześniej, choć ze względów higienicznych bardzo dużo osób było  przeciwnych, argumentując, że w naszej Bazylice w zimie jest ciepło i nie ma takiej konieczności. Mimo wszystko zdecydowaliśmy, że ocieplimy ławki. Dlatego taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel – ocieplenie ławek.
 • Burmistrz Miasta Węgrowa uprzejmie informuje, że z dniem jutrzejszym 2 października 2017 r. zostaną rozpoczęte roboty budowlane związane z budową parkingu przy cmentarzu przy ul. Kościuszki w Węgrowie. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Na placu budowy nie będzie kontenerów na śmieci, dlatego szukajmy ich w innych miejscach i nie róbmy dzikich wysypisk !
 • Wspólnota Żywego Różańca oraz Apostolat „Margaretka” organizuje 14.10.2017r. jednodniowy wyjazd autokarem do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na II Ogólnopolską  Pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka”. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce szczególnie osoby modlące się za kapłanów. Informacje szczegółowe dotyczące wyjazdu w gablocie Żywego Różańca przed Bazyliką.
 • Jest możliwość wyjazdu do Wilna z parafią św. O. Pio. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
 • W miesiącu wrześniu odeszli do Pana: Czesława Rojek, Marianna Kuryłek, Józef Korczak, Wiesław Godlewski, Hanna Polkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Opracował: ks. prałat Leszek Gardziński – proboszcz i dziekan węgrowski