Imieniny ks. Mateusza Roguskiego

21 września w Kościele Katolickim przypada liturgiczne wspomnienie świetego Mateusza, Apostoła. Tego też dnia swoje imieniny obchodził ks. Mateusz Roguski, wikariusz miejscowy, od sierpnia br. posługujący w Bazylice Mniejszej w Węgrowie.

Imię „Mateusz” nie należy do często spotykanych w Piśmie Świętym. Pochodzi ono z hebrajskiego Mattaj lub Mattanja, co po polsku oznacza „dar Boga” (Teodor, Deusdedit, Bogdan).

We wtorek o godz. 18:00 została odprawiona Msza Święta w intencji ks. Mateusza, której przewodniczył ks. prał. Leszek Gardziński, proboszcz i dziekan węgrowski. W Eucharystii licznie uczestniczyły grupy parafialne, działające przy parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Węgrowie. Przybyły one do świątyni, aby otoczyć modlitwą solenizanta. Nie zabrakło również ciepłych i serdecznych słów życzeń, skierowanych pod adresem ks. Mateusza. Koła Żywego i Nieustającego Różańca, służba liturgiczna ołtarza, schola młodzieżowa, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania,  Przyjaciele Oblubieńca czy Domowy Kościół – to tylko niektóre z wielu życzliwych osób, które zechciały w tym szczególnym dniu uczcić patrona ks. Mateusza.