Nabożeństwo Fatimskie – 13.09.2020 r.

Przedostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie przypadło na 24. Niedzielę Zwykłą. I tym razem parafia p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Węgrowie gościła kapłana zaprzyjaźnionej diecezji siedleckiej, ks. Jarosława Kopcia, dyrektora administracyjnego WSD w Siedlcach.

Wszystkie intencje, spisane na kartkach przez wiernych z pobliskich parafii i złożone w skrzyni pod figurą MB Fatimskiej, zostały odczytane podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30. Prowadzący modlitwę ks. Grzegorz Ziembowski, miejscowy wikariusz, przeplatał “zdrowaśkami” kolejne prośby i błagania skierowane do Najświętszej Maryi Pannie, po czym wraz z wiernymi zgromadzonymi w świątyni odmówił Litanię Loretańską – swoisty akt pokuty za wszystkie grzechy, zaniedbania i niewierności narodu względem Matki Kościoła Świętego.

Mszy Świętej o godz. 18:00 przewodniczył ks. Jarosław Kopeć z Siedlec. W kazaniu uwzględnił tajemnicę dnia oraz ubogacił w treści nawiązujące do objawień Matki Boskiej w Fatimie. Kapłan poprowadził również modlitwę różańcową wokół Bazyliki oraz przygotował bardzo wymowne rozważania tajemnic Różańca Świętego. Poszczególne ołtarze, przy których odmawiano kolejne dziesiątki różańcowe, przygotowali mieszkańcy ulicy Krasińskiego 1, 2, 3, 4, 5 i 6 oraz ulicy Wyszyńskiego 2, 4, 6, 8, 8A i 10.

Na zakończeniu procesji i przybyciu do kościoła nastąpiły podziękowania, skierowane najpierw pod adresem ks. Jarosława Kopcia, który zechciał przybyć do Bazyliki węgrowskiej i sprawować Eucharystię we wszystkich intencjach zanoszonych do Matki Bożej Fatimskiej. Ks. prał. Leszek Gardziński, proboszcz miejscowy, skierował także słowa wdzięczności do kapłanów z parafii sąsiednich, którzy zawsze tak licznie uczestniczą w węgrowskich Nabożeństwach Fatimskich. Nie zapomniał również wyrazić słów uznania dla wszystkich wiernych z Węgrowa i jego okolic, którzy tłumnie garną się do stóp Najświętszej Panienki i pokładają wielkie nadzieje w jej orędownictwu u Boga.

Po końcowym błogosławieństwie wspólnie odśpiewano Apel Jasnogórski.

Dodaj komentarz