Rekolekcje oazowe w naszej parafii (20-25 lipca 2020 r.)

W dniach od 20-ego do 25-go lipca 2020 r. (poniedziałek-sobota) w naszej parafii miały miejsce rekolekcje oazowe, zorganizowane w ramach tzw. półkolonii ‘z Bogiem’. Blisko 30 osób wraz z opiekunami i animatorami wzięło udział w codziennych zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych. W ramach kilkugodzinnych spotkań dzieci i młodzież miały okazję rozwijać swą sprawność intelektualną oraz fizyczną, poprzez czynne uczestnictwo w różnego rodzaju grach zręcznościowo-pamięciowych i zabawach szkolno-wychowawczych. Nie zabrakło również formacji duchowej w formie specjalnie przygotowanych katechez. Każdy dzień przyparafialnych rekolekcji oazowych kończyła Msza św. o godz 18:00. Podczas Eucharystii sprawowanej w Bazylice Węgrowskiej, dzieci i młodzież ochoczo włączały się w liturgię poprzez odpowiednie przygotowanie śpiewów oraz asysty przy ołtarzu. Jak to zwykle bywa na tego typu półkoloniach, znalazło się i co nieco dla ciała; pizza i słodkie napoje niejednemu dodawały sił i energii do rywalizacji w prowadzonych przez animatorów zawodach i konkursach.

 

Dodaj komentarz