13.06.2020 – Nabożeństwo Fatimskie

Czerwcowemu nabożeństwu ku czci Matki Bożej Fatimskiej przewodniczył ks. prał. Jerzy Zając, organizator pielgrzymek do miejsc świętych.

Tradycyjnie już o 17:30 w Bazylice Węgrowskiej rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Wojciech Wysocki, wikariusz miejscowy. Podczas modlitw czytano kartki z prośbami i podziękowaniami przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, złożone przez parafian do specjalnej skrzyni z intencjami, znajdującej się w cokole pod figurą. Tuż przed błogosławieństwem monstrancją, ks. Wojciech odczytał Litanię do Serca Pana Jezusa, jako przebłaganie za grzechy ludzi i całego świata.

Punktualnie o godz. 18:00 rozpoczęła się Eucharystia w pełnej asyście liturgicznej. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotował chór parafialny. Podczas homilii, ks. prał. Jerzy Zając, główny celebrans, przybliżył wiele historii, mówiących o Objawieniach Maryjnych nie tylko w Fatimie czy Lourdes, ale i na całym świecie. Bogate w treści kazanie poparł licznymi dokumentami, zatwierdzonymi przez Stolicę Apostolską, które dowiodły autentyczności bliskich spotkań Matki Bożej z pobożnymi świadkami, zanurzonymi w modlitwie różańcowej.

Później figura Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej została wyniesiona na zewnątrz świątyni. Przy czterech kolejnych ołtarzach, ubranych przez mieszkańców ulic: Powstańców i Reja, Konopnickiej i Kraszewskiego, Mickiewicza (domy wolnostojące) oraz ulicy Skośnej, odmówiono poszczególne dziesiątki Różańca Świętego. Komentarze do tajemnic chwalebnych przygotował ks. prał. Jerzy Zając. Podczas modlitwy „zdrowaśkami”, licznie zgromadzeni na placu przykościelnym wierni unosili swe ręce na znak pokuty.

Po przybyciu figury z powrotem do Bazyliki nastąpiły podziękowania. Ks. proboszcz Leszek Gardziński poprosił kapłana – gościa o błogosławieństwo. Wierni zebrani w świątyni gromkim głosem odśpiewali Apel Jasnogórski.

 

 

Dodaj komentarz