Forum Młodych – Sobota, 25.01.2020

Parafia p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Węgrowie we współpracy z Miastem Węgrów oraz Miejską Komisją ds. profilaktyki i resocjalizacji oraz rozwiązywania problemów alkoholowych zorganizowała pierwsze w tym roku szkolnym Forum Młodych.

W sobotę, 25 stycznia 2020 r., młodzież w liczbie ponad 300-stu osób ze wszystkich trzech parafii węgrowskich (w tym Parafii p.w. św. Ojca Pio oraz Parafii p.w. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy) przybyło do Bazyliki Mniejszej, aby przez cały dzień uczestniczyć w specjalnym spotkaniu modlitewnym, połączonym z konferencją i Eucharystią. Miejscowy wikariusz, ks. mgr Grzegorz Konopacki oraz zaprzyjaźniony z parafią farną ks. Wojciech Ryczkowski przygotowali dla młodzieży bardzo ciekawy i bogaty w treści religijne program.

O godz. 9:30 rozpoczęła się konferencja, którą poprowadził ks. Wojciech Ryczkowski. Posiłkujący się licznymi materiałami dydaktycznymi w postaci slajdów kaznodzieja zwrócił się przede wszystkim do tegorocznych kandydatów, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania- sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Uczniowie, z ogromną uwagą słuchający wykładu mogli poszerzyć swą wiedzę biblijną o bardzo interesujące i odpowiednio skonkretyzowane wiadomości.
Około godz. 10:30 rozpoczęła się Msza św. z pełną asystą liturgiczną, której przewodniczył ks. Grzegorz Konopacki. Oprawę muzyczną liturgii zapewniła parafialna schola młodzieżowa. Po skończonej Eucharystii nastąpiła modlitwa wstawiennicza w grupach. Młodzież bardzo ochoczo i zaangażowała się w organizację tego nader aktywizującego punktu programu Forum Młodych. Na ich twarzach można było dostrzec pełne skupienie, przechodzące w promieniujący optymizm i chrześcijańską radość.

Wreszcie nastąpiła druga część tegorocznego spotkania Forum Młodych. Koło południa, w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury miał miejsce koncert Zespołu „Wyrwani z niewoli” oraz niezwykłe spotkanie z panem Andrzejem „Kogutem” Sową, który podzielił się swoim świadectwem, jak wydostać się z ciemności nałogu narkomanii i wrócić z powrotem na prostą drogę Ewangelii prowadzącej do Boga. Swoje „mroczne” doświadczenia przeszłego życia wypunktowywał w sposób bardzo skonkretyzowany, obnażając przy tym całe zło, jakie targało nim przez te wszystkie lata. Niezwykła otwartość i prawdziwość pana Andrzeja Sowy pobudziła zebranych na widowni młodych ludzi do czynnej modlitwy wspólnotowej oraz entuzjastycznego okazywania wartościowych emocji swoim kolegom i koleżankom.

Ta spontaniczność i ciepła atmosfera panująca w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury dała się odczuć nie tylko uczestnikom Forum Młodych, ale także zupełnie przypadkowym ludziom, z ciekawością zaglądającym na widownię oraz pracownikom obsługi WOK-u. To również niepodważalny dowód na to, z jak wielką mocą działa w nas Duch Święty, o ile tylko szczerze przywołujemy jego pomocy w każdej sytuacji naszego życia.

Dodaj komentarz