Orszak Trzech Króli w WĘGROWIE

Po raz kolejny ulicami Węgrowa przeszedł Orszak Trzech Króli.

W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, mieszkańcy naszego miasta i okolic przybyli do Bazyliki węgrowskiej, aby o godz. 12:00 uczestniczyć w uroczystej Mszy św., inaugurującej barwny orszak pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają”.

Tłumy ludzi ruszyły z rynku mariackiego około godz. 13:00, aby poprzez wspólny śpiew kolęd oraz uczestnictwo w jasełkowych scenkach oddać pokłon nowo narodzonemu Chrystusowi. To swoiste wyznanie wiary dało się odczuć w nastrojach panujących wśród maszerujących Węgrowian, a także we wzajemnej życzliwości i sympatii okazywanej podczas pochodu.

Trzy węgrowskie parafie utożsamiły się z odpowiednimi kontynentami globu. I tak: parafia Wniebowzięcia N.M.P. – Afryka (kolor niebieski), parafia św. Ojca Pio – Azja (kolor zielony), parafia św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy – Europa (kolor czerwony).

Nie tylko reprezentanci poszczególnych parafii poprzebierali się w strojne szaty. W zasadzie każdy, kto tylko miał takie pragnienie, mógł przywdziać barwne peleryny, na głowę włożyć koronę, a na swojej kurtce czy płaszczu umiejscowić naklejkę z logo Orszaku Trzech Króli A.D.2020.

Wymowne dialogi i piękne śpiewy towarzyszyły młodzieży ze Szkoły Ponadpodstawowej im. Jana Kochanowskiego oraz podopiecznym ze Specjalnego Ośrodka Terapii Zajęciowej w Węgrowie, którzy przygotowali ciekawe scenki bożonarodzeniowe.

Na Rynku Mariackim zakończył się tegoroczny Orszak Trzech Króli. Tam to na specjalnie przygotowanej scenie można było ujrzeć Świętą Rodzinę, chór Aniołów, wyśpiewujących radosne „Gloria in excelsis Deo” oraz Trzech Króli, którzy z pokorą oddali pokłon malutkiemu Dzieciątku Jezus. Wspólnie wyśpiewano też wiele tradycyjnych, staropolskich kolęd, które treściami nawiązywały do tej niezwykłej tajemnicy wcielenia Syna Bożego w ubogiej stajence betlejemskiej.

 

Dodaj komentarz