OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa 

Króla Wszechświata

24 listopada 2019r.

  • Dzisiaj po Mszach św. są rozprowadzane o.o. Oblatów kalendarze misyjne na rok 2020, z których dochód jest przeznaczony na misje.
  • Dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszamy na Bal Andrzejkowy, który odbędzie się na starej plebanii w najbliższa sobotę 30 listopada. Początek o godzinie 10:00, zakończenie ok. godz. 13:00. Kto może proszony jest o symboliczne przyniesienie napojów lub słodyczy na wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.
  • Za tydzień w niedzielę 1 grudnia rozpoczniemy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.  

RORATY w Adwencie będą w poniedziałki i środy o godz.6.30 i o godz.18.00 szczególnie dla dzieci oraz w sobotę o godz.6.30 dla wszystkich. Na roraty przychodzimy z lampionami.

W sobotę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można od następnej niedzieli  nabywać tylko u P. Organisty po prawej stronie pod chórem.

  • W następną niedzielę o godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Chrzest w grudniu będzie się w dwóch terminach w II niedzielę – 8 grudnia i w I dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz.10.30. Nie będzie już dodatkowej konferencji.
  • Nasza parafia i Burmistrz Miasta Węgrowa serdecznie zapraszają na IV Koncert z cyklu „Wieczory Muzyczne w Bazylice”, zatytułowany „Barokowe odcienie lutni i organów”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 grudnia, o godz. 19:00 w naszej Bazylice. Tym razem będziemy gościć warszawski zespół muzyki dawnej „Luteduo Plus”, który zaprezentuje się w utworach na lutnie barokowe, teorbę i organy. Usłyszymy kompozycje wielkich geniuszy i mistrzów europejskiej muzyki klasycznej. Jeszcze raz gorąco zapraszamy na to niezwykłe spotkanie z muzyką poważną w naszej Bazylice.
  • Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z naszą parafią organizuje akcję „Od serca” – w którą może się włączyć każdy z nas. W dzisiejszą niedzielę  przed  bazyliką wolontariusze rozdają ekologiczne torby, które zabierzemy do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnimy je produktami spożywczymi i środkami czystości. Ten dar „Od serca” przyniesiemy do naszego kościoła w następną – I niedzielę Adwentu 1 grudnia / w naszej Bazylice do kaplicy MB Fatimskiej/, aby z otrzymanych produktów przygotować paczki świąteczne dla ludzi chorych, biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. Konkretny gest miłosierdzia będzie najlepszym świadectwem naszej wrażliwości i włączenia się w misję charytatywną Kościoła. 
  • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – prace czynione w naszej bazylice: ofiara bezimienna – 200 zł i 2 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać !
  • W przyszłą niedzielę Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie zbierało przed kościołem ofiary do puszek na wsparcie Radia Maryja i TV Trwam, a 7 grudnia  organizuje Pielgrzymkę do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje w gablocie.
  • Burmistrz Miasta Węgrowa informuje, że do 30 listopada 2019r. można składać do Urzędu Miejskiego wnioski na otrzymanie dotacji na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem folii rolniczych i innych odpadów z tworzyw sztucznych pochodzących z działalności rolniczej.