OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła  17 listopada 2019 r.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

oraz Światowy Dzień Ubogich

  • Przyszła niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego i Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz.10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i poświęcenie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za którego odmówienie możemy zyskać odpust zupełny. Jest to także Święto Patronalne WSD w Drohiczynie i Akcji Katolickiej.
  • W czwartek o godz.18.00 Msza św. i spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  • W piątek 22 listopada  przypada wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy. Jest ona Patronką Chórów Kościelnych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym chórze parafialnym z P. Organistą na czele. Msza św. w intencji chóru parafialnego o godz.18.00.
  • W następną niedzielę kazania będą głosili Ojcowie Oblaci Misjonarze Niepokalanej i przed kościołem będą rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2020, z których dochód będzie przeznaczony na misje.
  • Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z naszą parafią organizuje akcję „Od serca” – w którą może się włączyć każdy z nas. W niedzielę 24 listopada przed wszystkimi kościołami w naszej diecezji bezpłatnie będą rozdawane ekologiczne torby, które zabierzemy do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnimy je produktami spożywczymi i środkami chemicznymi. Ten dar „Od serca” przyniesiemy do naszych kościołów w kolejną I niedzielę Adwentu      1 grudnia / w naszej Bazylice do kaplicy MB Fatimskiej/, aby z otrzymanych produktów przygotować paczki świąteczne dla ludzi chorych, biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. Konkretny gest miłosierdzia będzie najlepszym świadectwem naszej wrażliwości i włączenia się w misję charytatywną Kościoła. Podziel się dobrem i podaruj coś „od serca”.
  • Caritas Diecezji Drohiczyńskiej przekazuje kolejny numer bezpłatnej gazetki „Ziarno Dobroci”, z której możemy przekonać się jak wielką wyobraźnię miłosierdzia mają dziś ludzie do czynienia dobra w naszej diecezji, a opisane wydarzenia i świadectwa są nadzieją, że warto pomagać każdemu i bezinteresownie. Gazetki w bazylice są wyłożone na stoliku po lewej stronie pod chórem. Zapraszamy do lektury.