Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2019r. Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 27 października 2019 r.

 • W Uroczystość Poświęcenia Kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę na pokrycie kosztów podłączenia gazu do kościoła oraz zakupu i instalacji nowego pieca gazowego do ogrzewania bazyliki. Dziękujemy tym parafianom, którzy dbają o naszą Farę – Bazylikę składając ofiary indywidualne na potrzeby kościoła oraz składają ofiary na niedzielną i świąteczną tacę. Niech Bóg w swojej łaskawości im to wynagrodzi.
 • Jutro Święto św. Judy Tadeusza Apostoła – patrona w sprawach trudnych i  po ludzku beznadziejnych.
 • W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w bazylice będą o godz.7.30, 9.00, 10.30, o godz.12.00 na cmentarzu i 18.00, nie będzie Mszy św. o godz.16.00. Po Mszy św. bez kazania o godz.10.30 udamy się z procesją na cmentarz odmawiając po drodze różaniec w intencji zmarłych. Bezpośrednio po przyjściu na cmentarz będą modlitwy za zmarłych przy 5 stacjach i Msza św. o godz.12.00 przy kaplicy cmentarnej za zmarłych spoczywających na węgrowskim cmentarzu. W tym roku za liturgię na cmentarzu jest odpowiedzialna nasza parafia farna. W Jarnicach na cmentarzu o godz.15.00 Msza św. z procesją. W piątek jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św., a nie tylko nawiedzenie cmentarza.
 • Poświęcenie pomników 1 listopada po Mszy św. o godz.12.00. Przychodzimy do kaplicy po księdza z naszej parafii, aby poświęcił pomnik. Ministranci i schola 1 listopada będzie przy wjeździe na parking zbierała dobrowolne ofiary na duszpasterstwo młodzieży. 
 • W sobotę  Dzień Zaduszny Msze św. w Bazylice o godz.7.30, 9.00, 10.30, na cmentarzu o 12.00 i o 18.00. W Jarnicach o 10.00.
 • Jeszcze do 8 listopada przyjmujemy na wypominki, które niech będą także wyrazem   naszej pamięci i wdzięczności zmarłym rodzicom i krewnym, braciom, siostrom, kapłanom. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach tak jak w poprzednich latach będzie odprawiona gregorianka – 30 Mszy św. w listopadzie, kartki będą czytane każdego dnia od 2 listopada i odmawiany różaniec. 
 • Za nawiedzenie cmentarza w dniach 1-8 listopada można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za zmarłych / spowiedź, komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św…/. Dlatego różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach 2-8 listopada będzie odmawiany na cmentarzu o godz.19.00 – początek przy kaplicy – zapraszamy z lampionami. 
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek nie ma postu.
 • W przyszłą niedzielę –  3 listopada o godz.17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych. 
 • W następną niedzielę diakon z WSD Drohiczyn będą głosił kazania i zbierał tacę na potrzeby seminarium.
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – prace czynione w parafii:  mieszkańcy ul. Przechodniej z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego – 550 zł, ofiara bezimienna – 500 zł, bezimienna – 200 zł  i 3 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za hojność serca i ducha odpowiedzialności i troski o Kościół.
 • Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej 31 października w godz.14-16 oraz 1 i 2 listopada w godz.10.00 -14.00 na naszym cmentarzu organizuje po raz dwunasty kwestę  pieniężną na  renowację kolejnych zabytkowych pomników na cmentarzu w Węgrowie. W kweście wezmą udział uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej.  Wesprzyjmy tę cenną  inicjatywę.
 • Miasto Węgrów oraz Węgrowski Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców na obchody Miejskiego Dnia Seniora we wtorek 29 października o godz. 14:00 w WOK. W programie koncert w wykonaniu uzdolnionych wokalnie i muzycznie uczniów szkół podstawowych z Węgrowie.