OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła  -20 października 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła  20 października 2019 r.

  • Dzisiaj w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. niedzielnej i przystępujących do Komunii św.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz.16.00 i spotkanie. Obecność obowiązkowa. 
  • We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, na które przygotowaliśmy się przez nowennę.
  • W przyszłą niedzielę  obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła – dzień wdzięczności za naszą bazylikę i modlitewnej pamięci o tych, którzy ją budowali. Przez cały dzień palą się  świece – zacheuszki w miejscach namaszczenia kościoła. 
  • Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na pokrycie kosztów podłączenia gazu do kościoła oraz zakupu i instalacji nowego pieca gazowego do ogrzewania bazyliki..
  • Zbliża się listopad, w którym pamiętamy o naszych zmarłych w modlitwach. Jest naszą tradycją, że polecamy modlitwom kościoła naszych zmarłych wypisanych imiennie na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach.  Bierzemy tyle kartek, ile wypełnimy i wypełnione przynosimy do zakrystii. Wypominki niech będą  wyrazem naszej pamięci i wdzięczności naszym zmarłym rodzicom, krewnym, braciom, siostrom i kapłanom. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach, tak jak w poprzednich latach będzie odprawiona gregorianka – 30 Mszy św. w listopadzie, kartki będą czytane każdego dnia i odmawiany różaniec o godz.17.30.                                                                                                                  30 Mszy św. w gregoriance wypominkowej to najpiękniejsze kwiaty i znicze dla naszych zmarłych. Porządkujmy groby naszych bliskich zmarłych, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów, a nie obok, czy w miejscu, gdzie stał a został zabrany do opróżnienia. Nie tworzymy dzikich wysypisk, wyrzucając śmieci, gdzie popadnie, niszcząc pracę innych.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły na potrzeby kościoła – prace czynione w parafii następujące ofiary: ofiara bezimienna – 500 zł, bezimienna – 200 zł i 3 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o Kościół.
  • Caritas – wolontariusze przed kościołem już tradycyjnie rozprowadzają znicze nagrobne w cenie 5 zł .To są cegiełki na pomoc ubogim. Zachęcamy do ich nabywania.