13.10.2019r. Zakończenie Nabożeństw Fatimskich w Bazylice

W niedzielę, 13 października, w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odbyło się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył ks. prał. Zbigniew Sobolewski – dyrektor misyjnego dzieła „Ad Gentes”.

Tradycyjnie już o godz. 17.30 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odczytywano podziękowania i próśby złożone do Matki Bożej Fatimskiej. W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyli licznie zebrani kapłani z wielu parafii dekanatu węgrowskiego, m.in. Korytnicy, Liwa, Starejwsi, Węgrowa (św. Antoniego z Padwy) czy Stoczka.

Piękna pogoda i złote słońce jesieni sprzyjało kontemplacji kolejnych chwalebnych tajemnic Różańca Świętego. Zaproszony  ksiądz-gość przygotował i wygłosił głębokie w treści misyjne rozważania. Płomienna i gorliwa modlitwa licznie zgromadzonych wiernych z Węgrowa i okolic dawała o sobie znać poprzez gromkie odmawianie kolejnych „zdrowasiek”. Parafialne Koła Żywego i Nieustającego Różańca udekorowały ołtarze oraz figurę Matki Bożej pięknymi kwiatami. Ten zewnętrzny element jakim są kwiaty, to też wyraz wdzięczności Pani Fatimskiej za wyproszone łaski i nieustanne wstawiennictwo u Boga.

W końcowych podziękowaniach ks. prał. Leszek Gardziński, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Węgrowie zaprosił na kolejne nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w 13 maja 2020 roku, a któremu będzie przewodniczył Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej, J. E. Ks. Bp Piotr Sawczuk.

Październikowe Nabożeństwo Fatimskie zakończyło się uroczystym błogosławieństwem księdza celebransa, wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz piosenki „Panience na dobranoc”.

 

Dodaj komentarz