OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII Niedziela Zwykła (06.10.2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

  • Dziś o godzinie 17:00 na nowej plebani konferencja dla rodziców i chrzestnych, a na starej plebani rozpocznie się kurs przedmałżeński.

  • Jutro, 7 października jest święto MB Różańcowej – święto patronalne Kół Żywego i Nieustającego Różańca. Od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, szczególnie dla Kół Żywego Różańca i będzie trwała do godz. 18.00.

  • W przyszłą niedzielę, 13 października, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz. 17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. i procesja różańcowa wokół Bazyliki. Nabożeństwu będzie przewodniczyć Ks. prałat Zbigniew Sobolewski – dyrektor Misyjnego Dzieła „Ad Gentes”. O ubranie ołtarzy i figury MB Fatimskiej w dniu 13 października prosimy Koła Żywego i Nieustającego Różańca z naszej parafii. Mogą być użyte do dekoracji kwiaty doniczkowe. Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

  • Różaniec codziennie o godz. 17.30.

  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski po hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Dzień Papieski to także tradycyjna przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację dzieci i młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin z terenów wiejskich.

  • Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy w przyszła niedzielę 13 października na Mszę św. o godz. 12.00 z poświęceniem różańców i spotkanie.

  • W ostatnim tygodniu wpłynęły ofiary na rzecz naszego kościoła-parafii: bezimienna 100zł i ofiara od mieszkańców ulicy Piwnej z racji nawiedzenia obrazu 560zł. Bóg zapłać!

  • Komunikat z kurii: pragniemy poinformować, że w każdy czwartek i sobotę października o 20.00 na stronie diecezji oraz na kanale YouTube jest transmitowane nabożeństwo różańcowe z kaplicy WSD w Drohiczynie ze szczególną modlitwą o powołania.

  • Bpi polscy w specjalnym komunikacie zachęcaja, aby każdy obywatel wziął losy Ojczyzny w swoje ręce i przystąpił do głosowania w nadchodzących wyborach i zagłosował wg swego sumienia.

  • W miesiącu wrześniu odeszli do Pana: Krystyna Jagodzińska, Stanisława Orłowska, Krystyna Grabek, Irena Malinoś, Kazimierz Okrasa, Mieczysław Gołoś, Kazimierz Wolski, Janina Dąbrowska, Danuta Suwała, Teresa Adamczuk, Elżbieta Flaga Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…