OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI Niedziela Zwykła (29.09.2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła  29 września 2019 r.

  • Od jutra – poniedziałku przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

  • W tym tygodniu będzie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W  I czwartek będzie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 8.00 – 21.00.  O godz. 15.00 Msza św. w intencji kapłanów. W I piątek Msze św. będą  o godz.6.30, 8.00, 16.00 i 18.00, a w Jarnicach o godz.15.00. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz.7.30.

  • Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele charytatywne – dzieła miłosierdzia czynione przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

  • We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy. W naszym kościele PAŹDZIERNIKOWE NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE będą w dni powszednie i niedziele o godz.17.30, a bezpośrednio po nich Msza św. W poniedziałek różaniec prowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej, we wtorek kandydaci do bierzmowania, w środę „Przyjaciele Oblubieńca”, w czwartek Szkoła Specjalna, w piątek ministranci, w sobotę Koła Różańcowe, a w niedzielę chętni. W najbliższą sobotę różaniec po Mszy św. wieczornej ze względu na ślub o godz.17.00.

  • W następną niedziele o godz.17.00 na starej plebanii rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego, a na nowej plebanii o godz.17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych.

  • We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dz. Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka, a w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

  • Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu „MAZOWSZE W KORONIE”, zatytułowany „Na skrzydłach pieśni”, który odbędzie się w najbliższą Niedzielę, 6 października, o godz. 19:00 w naszej Bazylice. Wśród wykonawców, którzy wystąpią tego wieczoru, znajdą się m.in. Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej w Warszawie pod kierunkiem artystycznym Jana Lewtaka oraz Magdalena Schabowska, solistka Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie. Muzycy zaprezentują program bogaty w utwory wybitnych kompozytorów polskich, takich jak: Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin czy Michał Kleofas Ogiński. Patronat nad koncertem objęła nasza parafia, Urząd Miasta Węgrów oraz Węgrowski Ośrodek Kultury.