OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła  15  września 2019 r.

  • Dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Posłuchajmy Komunikatu Kurii Biskupiej: „Trzy lata temu zastało powołane do istnienia Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej. Działa ono na rzecz umacniania ducha wspólnoty diecezjalnej poprzez: prowadzenie internetowej strony diecezji, redagowanie „Niedzieli Podlaskiej”, przygotowywanie cotygodniowego magazynu „Z Bogiem nad Bugiem” w Radiu Białystok, prowadzenie transmisji internetowych, administrowanie profilem diecezji na Twitterze oraz Facebooku, prowadzenie sms-owego systemu komunikacji, koordynację e-mailowych skrzynek parafialnych, organizowanie kursów przygotowujących do fotografowania i filmowania na terenie obiektów sakralnych. Zbiórka do puszek na rzecz CIDD umożliwia realizację wymienionych zadań. Zeszłoroczne ofiary pozwoliły na częściowe pokrycie kosztów sprzętu audiowizualnego, który służy do transmitowania uroczystości i spotkań diecezjalnych. Prosimy zatem o wparcie duchowe i materialne Centrum Informacji, aby mogło ono nadal pełnić swoją misję dla dobra całej wspólnoty diecezjalnej”. Po Mszy św. przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.
  • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej na starą plebanię zapraszamy chętnych z klas  VII i VIII Szkoły Podst. i starszych do młodzieżowej Scholi Parafialnej.
  • W środę Święto Świętego Stanisława Kostki – Patrona Dzieci i Młodzieży, z tej okazji zapraszamy  dzieci i młodzież z parafii w najbliższą sobotę  o godz. 10.00 na wspólną modlitwę w Bazylice, a po modlitwie na ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólną zabawę na placu przy plebanii. Niech to będzie Święto Radości Wspólnoty Dzieci i Młodzieży.
  • W czwartek o godz.18.00 Msza św. i spotkanie Rycerstwa Niepokalanej na starej plebanii.
  • W najbliższy piątek po wakacyjnej przerwie powracają do naszego kościoła spotkania  zatytułowane „Bazylika Pełna Wiary”. W tym roku pochylimy się nad tematem: „Ułożyć Zycie z Bogiem”. Na spotkanie złoży się Msza św. z homilią, adoracja Najśw. Sakramentu i wspólny śpiew. We wrześniu bedzie temat:„Zawierzam życie Jezusowi”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić relację z Bogiem i bliźnim, a więc kandydatów do bierzmowania, tych, którzy pielgrzymowali do Częstochowy oraz członków duszpasterstw w naszej parafii, takich jak Akcja Katolicka, Caritas, Domowy Kościół, wspólnoty maryjne i pozostałe. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim – Pielgrzymkowym.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.16.00 i spotkanie. Obecność obowiązkowa.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły  na potrzeby kościoła – prace czynione w parafii następujące ofiary: z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego ul. Kościuszki w granicach naszej parafii – 370 zł, ul. Rynkowa 4 oraz Rynek 17 i 18 – 330 zł, bezimienna z racji nawiedzenia Jezusa Miłosiernego – 300 zł i 2 ofiary bezimienne po 300 zł. Bóg zapłać za troskę o Kościół.
  • Jest jeszcze możliwość zapisania się na Pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela oraz Toledo i Madrytu. Przystępna cena. Zachęcamy do pielgrzymowania. Szczegóły w gablocie przed kościołem.