OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła  8 września 2019 r.

  • Nasza parafia i Burmistrz Miasta Węgrowa serdecznie zapraszają dzisiaj na trzeci już koncert z cyklu „Wieczory Muzyczne w Bazylice” zatytułowany „Bukiet pieśni chwalących Boga”, który odbędzie się już dzisiaj o godz. 19:00 w naszej Bazylice. Tym razem będziemy gościć warszawski chór młodzieżowy 75. Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Usłyszymy pieśni religijno-patriotyczne polskich kompozytorów, a także liczne utwory organowe. Jeszcze raz gorąco zapraszamy na to niezwykłe spotkanie z muzyką klasyczną.
  • Jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na starej plebanii.
  • W piątek – 13 września będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. w tych  wszystkich  intencjach, które możemy jeszcze składać do czwartku. Nabożeństwu będzie przewodniczył Nowy Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk.  O ubranie ołtarzy w dniu 13 września  prosimy mieszkańców następujących ulic:       

       I i II ołtarz – ul. Przemysłowa 6 i 8

       III ołtarz – ul. Przemysłowa 4                  

       IV ołtarz – ul. Przemysłowa 10 i 12

Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy ul. Przemysłowej 2 i 14 oraz domy wolnostojące z ul. Przemysłowej i oni będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza. Mogą być użyte do dekoracji ołtarzy kwitnące kwiaty doniczkowe, które dłużej postoją.

            Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

  • W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu jest ogólnopolska akcja modlitewna „POLSKA POD KRZYŻEM”. Zachęcam wszystkich naszych parafian, aby 14 września od godz.18.30 do 21.00 w naszej Bazylice stanęli pod Krzyżem i podjęli szczerą modlitwę za Kościół oraz Nasz Naród. W ostatnim czasie doświadczyliśmy wielu zmasowanych ataków środowisk wrogich chrześcijaństwu na Kościół, Jego naukę oraz stan kapłański. Dlatego potrzeba nam zwrócić się z wiarą ku Chrystusowi i Jego Krzyżowi, który jest znakiem zwycięstwa nad złem i szatanem. To On wskazuje drogę do lepszego życia i zbawienia. Będzie to każdego osobista adoracja krzyża i Najśw. Sakramentu. W tym czasie nie prowadzimy modlitw wspólnych. Niech to będzie czas ciszy i prywatnej modlitwy przed Bogiem.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będzie odczytany specjalny List Pasterski Ks. Bpa Ordynariusza. Po Mszach św. odbędzie zbiórka ofiar do puszek na centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.
  • W następną niedzielę o godz. 12.00 w Bazylice będzie Msza św. z poświęceniem wieńców dożynkowych rozpoczynająca Mazowieckie Święto Chleba i Sera. Po Mszy św. przejście na Rynek Mariacki i dalsza część uroczystości.
  • Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna swą działalność chór parafialny i schola dziecięca.Próby chóru parafialnego odbywać się będą w Bazylice, w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19:00, zaś scholi dziecięcej – we czwartki o godz. 16:00 na starej plebanii. Gorąco zachęcamy do wstępowania w szeregi naszych grup parafialnych, aby poprzez śpiew chwalić Pana Boga i rozwijać talenty otrzymane od Niego na pożytek naszej wspólnoty parafialnej.
  • Od poniedziałku  30 września będziemy przyjmowali intencje mszalne na rok 2020.
  • 6 października, w niedzielę o godz.17.00 na starej plebanii  rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński i będzie w każdą niedzielę do Bożego Narodzenia.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły  na potrzeby kościoła – prace czynione w parafii następujące ofiary: pewna rodzina z parafii z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 300 zł i 2 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o Kościół.