OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA -1 września 2019 r. – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA -1 września 2019 r.

 • Dzisiaj o godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych.
 • Od dzisiejszej niedzieli wraca po wakacjach Msza św. o godz.16.00.
 • Jutro rozpoczynamy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020. Zapraszamy dzieci i młodzież ze wszystkich szkół węgrowskich oraz nauczycieli i rodziców do Bazyliki na mszę św. o godz. 8.00 rozpoczynającą nowy rok szkolny. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św., by z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny.
 • We wtorek – 3 września swoje imieniny obchodzą nasi dwaj wikariusze ks. Grzegorz Konopacki i  ks. Grzegorz Ziembowski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w ich intencji będzie  o godz.18.00.
 • W tym tygodniu będzie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 8.00 – 21.00.  O godz. 15.00 Msza św. w intencji kapłanów. W I piątek Msze św. będą  o godz.6.30, 8.00, powraca po wakacjach godz.16.00 i 18.00, a w Jarnicach o godz.15.00. W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. z różańcem fatimskim o godz.7.30 .      
 • W sobotę  7 września  o godz. 10.30 w Wyszkach k/Bielska Podlaskiego nasza Diecezja Drohiczyńska ze swoim Pasterzem Ks. Biskupem Piotrem Sawczukiem będzie przeżywała doroczne Diecezjalne Dożynki – Dzień Wdzięczności za tegoroczne plony, a także dziękczynienie, że ominęły nas kataklizmy. Prosimy już tradycyjnie Jarnice o reprezentowanie naszej parafii z wieńcem dożynkowym na tej uroczystości.
 • Dzieci i młodzież uczestniczących w wakacyjnych oazach i wszystkich chętnych do bycia w oazie – Ruchu Światło-Życie, zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę,  7 września o godz. 10.00 na starej plebani. 
 • W tym roku nie obchodzi się Święta Narodzenia N.M.P. – M.B. Siewnej, gdyż jest w niedzielę. Natomiast będzie w przyszłą niedzielę poświęcenie ziarna siewnego na Mszy św. o godz. 9.00 i w Jarnicach.  
 • W przyszłą niedzielę – 8 września na Mszy św. dla dzieci o godz.12.00 poświęcenie tornistrów – plecaków uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów.
 • Dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 i na spotkanie po Mszy św. w celu zapisania na przygotowanie do I Komunii św. Obecność obowiązkowa dzieci i rodziców.
 • Nasza parafia i Burmistrz Miasta Węgrowa serdecznie zapraszają na trzeci już koncert z cyklu „Wieczory Muzyczne w Bazylice” zatytułowany „Bukiet pieśni chwalących Boga”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 września o godz. 19:00 w naszej Bazylice. Tym razem będziemy gościć warszawski chór młodzieżowy 75. Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Usłyszymy pieśni religijno-patriotyczne polskich kompozytorów, a także liczne utwory organowe. Jeszcze raz gorąco zapraszamy na to niezwykłe spotkanie z muzyką klasyczną.
 • W przyszłą niedzielę w Miedznie odpust Narodzenia NMP. Piesza Pielgrzymka z Węgrowa z Bazyliki do Miedzny wyruszy o godz.8.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania. 
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły  na potrzeby kościoła – prace czynione w parafii następujące ofiary: rodzina z parafii na odnowienie chrzcielnicy – 4000 zł, 2 ofiary bezimienne po 200 zł i 3 bezimienne -po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o Kościół.
 • W miniony wtorek zmarł ks. Jerzy Królak – salezjanin, pochodzący z naszej parafii. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w Bazylice w piątek 6 września o godz.8.00.
 • W miesiącu sierpniu odeszli do Pana –  zmarli: Teresa Soszyńska, Marek Giers, Stanisław Piszczatowski, Krzysztof Kułak, Tadeusz Chróścicki, Tadeusz Skibiński, Irena Romańska i Marian Fijołek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…