OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA- 25 sierpnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA25 sierpnia 2019 r.

  • Jutro -26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w Bazylice o godz.6.30, 9.00 i 18.00. Poprzez uczestnictwo w Mszy św. oddajmy cześć Tej, której obraz mamy prawie w każdym domu i uciekamy się do Pani Jasnogórskiej w wielu naszych sprawach.
  • W przyszłą niedzielę – 1 września – przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz.10.30  w ramach uroczystości miejskich  z udziałem pocztów sztandarowych i władz samorządowych. Pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  • Od następnej niedzieli – MSZE ŚW. W NIEDZIELE będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 /dla dzieci/, powraca Msza św. o godz.16.00 / dla młodzieży/ i 18.00. W kaplicy w Jarnicach o godz.9.00, choć w przyszłą niedzielę ze względu na Jarnickie Dożynki jeszcze o godz.13.00.
  • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne, zmianka tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna.  O godz.17.00 na nowej plebanii przygotowanie rodziców i chrzestnych do chrztu ich dzieci.
  • W następną niedzielę o godz.16.00  Mszą św. w bazylice rozpocznie się Rejonowy Powakacyjny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła.
  • Po konserwacji wrócił ostatnio obraz św. Judy Tadeusza i został umieszczony w kaplicy bocznej po prawej stronie. Jest to szczególny Święty do którego uciekamy się w sprawach trudnych i beznadziejnych. Na klęcznikach jest do odmawiania nowenna i litania. W tej kaplicy jest także obraz św. Maksymiliana Kolbego, męczennika i wielkiego czciciela Niepokalanej.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły  na potrzeby kościoła – prace czynione w parafii następujące ofiary: z racji nawiedzenia Chrystusa Miłosiernego – Zwycięstwa 10 – 300 zł, ofiara bezimienna -200 zł i bezimienna – 100 zł. Bóg zapłać za troskę o Kościół. 
  • Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje zbiórkę artykułów szkolnych, w tym plastycznych i papierniczych, celem przygotowania wyprawek szkolonych, które trafią do polskich dzieci mieszkających na Białorusi. Materiały przynosimy do bazyliki do kaplicy MB Fatimskiej do niedzieli 8 września.
  • Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Węgrowie ogłasza ostatni nabór osób dorosłych do 3- letniego Liceum Ogólnokształcącego po Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz do 2- letniego Liceum Ogólnokształcącego po Szkole Zawodowej. Rozpoczęcie zajęć 1 września 2019 r.. Zapisy w sekretariacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie, ul. Mickiewicza 23. Szczegóły w gablocie przed kościołem.