Odpust Wniebowzięcia N.M.P. – 15.08.2019 r.

15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. To jedno z największych świąt maryjnych obchodzonych przez Kościół Rzymskokatolicki w roku liturgicznym, a zwłaszcza przez Kościół w Polsce.

W tym dniu, w naszej węgrowskiej parafii przypadł odpust z racji na tytuł, jaki nosi Bazylika Mniejsza, a który jej nadano około roku 1703.

Uroczysta Msza Święta, tzw. „suma odpustowa” została odprawiona o godz. 12:00, a przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. kan. dr Jacek Sereda, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin z Siedlec. Warto posłuchać treści homilii, która zamieszona jest w linku poniżej:

 

 

W Eucharystii uczestniczyli licznie zebrani księża z parafii ościennych należących do dekanatu węgrowskiego. Po obrzędzie komunii nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i odczytano litanię loretańską. Potem uformowano procesję wokół kościoła, w której parafianie nieśli chorągwie, sztandary, feletrony i poduszki z wizerunkami świętych oraz figurę Matki Bożej. Po przybyciu do świątyni odśpiewano uroczyste „Te Deum laudamus” jako dziękczynienie za dar Eucharystii.

 

Dodaj komentarz