Nabożeństwo Fatimskie – 13.08.2019 r.

Za nami kolejne już, sierpniowe Nabożeństwo Fatimskie, które tym razem poprowadził Jego Magnificencja Ks. Prał. Dr Hab. Tadeusz Syczewski, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

Rzesze wiernych przybyły do Węgrowskiej Bazyliki – Diecezjalnego Sanktuarium MB Fatimskiej, aby już od 17:30 czuwać wraz z Maryją na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Ks. mgr Grzegorz Ziembowski, miejscowy wikariusz, przedstawiał Panu Jezusowi ukrytemu pod postacią Chleba indywidualne prośby, błagania i dziękczynienia, spisane na kartkach przez wiernych, którzy szczególnie przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny zanoszą swoje modły do tronu Boga.

Podczas Mszy Świętej główny celebrans wygłosił okolicznościowe kazanie, którego można posłuchać tutaj:

 

 

Po skończonej Eucharystii ruszyła procesja fatimska do czterech ołtarzy wokół kościoła, podczas której poszczególni kapłani z dekanatu węgrowskiego odmawiali kolejne dziesiątki Różańca Świętego. Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubrali mieszkańcy ul. Palloniego 2 i 4, i oni wynieśli figurę z kościoła do pierwszego ołtarza. Kolejne ołtarze ubrali mieszkańcy następujących bloków: ul. Wieniawskiego 3, ul. Wieniawskiego 5, ul. Wieniawskiego 7 i ul. Palloniego 1.

Sierpniowe Nabożeństwo Fatimskie zakończyło się płomiennymi podziękowaniami, uroczystym błogosławieństwem, wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz piosenki “Panience na dobranoc”.