Ogłoszenia duszpasterskie – 11 sierpnia 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła  11 sierpnia 2019 r.

  • We wtorek – 13 sierpnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. i procesja różańcowa wokół Bazyliki, która zakończy także nasze duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. prał. Tadeusz Syczewski – Rektor WSD w Drohiczynie. O ubranie ołtarzy w dniu 13 sierpnia  prosimy mieszkańców następujących bloków:            

I ołtarz – ul. Wieniawskiego 3           

II ołtarz – ul. Wieniawskiego 5

 III ołtarz – ul. Wieniawskiego 7         

 IV ołtarz – ul. Palloniego 1

Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy ul. Palloniego 2 i 4, i oni będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza. Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

  • W czwartek15 sierpniaUroczystość Wniebowzięcia N.M.P.w naszej parafii odpust – gdyż Bazylika, jak i parafia są pod wezwaniem WNIEBOWZIĘCIA NMP. Jest to także 99 rocznica Cudu nad Wisłą – w naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i poległych w jej obronie. Msze św. jak w każdą niedzielę w wakacje, a więc o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 – suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół bazyliki i msza św. wieczorna o godz.18.00. W Jarnicach o godz.9.00. Na procesję odpustową zapraszamy dzieci, a szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. kan. Jacek Sereda z Siedlec. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. W czwartek jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  • W ostatnim czasie przyłączyliśmy gaz do kościoła i zamontowaliśmy nowy piec gazowy do ogrzewania bazyliki. Obecnie montujemy nowy piec i solary na nowej plebanii. Czynimy to z własnych środków finansowych  parafii. W tym roku jeszcze zostaną odnowione, przeprowadzone prace restauratorskie stalli, ambony i chrzcielnicy. Na te prace będą własne środki finansowe  parafii i dotacja otrzymana z Miasta Węgrowa, za co składamy serdeczne Bóg zapłać !
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły na potrzeby kościoła – prace czynione w naszej parafii  następujące ofiary: 2 ofiary bezimienne po 500 zł, ofiara mieszkańców z bloku Zwycięstwa 8 z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego – 170 zł oraz 4 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać !
  • Kleryk z naszej parafii Daniel po Mszy św. przed kościołem rozprowadza  kalendarze seminaryjne na rok 2020 w cenie 5 zł. Dochód z tych kalendarzy przeznaczony na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kupując kalendarz wspomagasz nasze diecezjalne seminarium!
  • W miesiącu lipcu odeszli do Pana – zmarli: Henryk Wikieł, Jan Polkowski, Alfred Brzezik, Eugenia Pilarska, Marian Chróścicki, Hubert Stępniak i Gerard Ołtarzewski.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…