OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 Niedziela Zwykła 4 sierpnia 2019 r.

  • Dzisiaj o godz.17.00 na nowej plebanii przygotowanie rodziców i chrzestnych do chrztu ich dzieci, który będzie w przyszłą niedzielę o godz.9.00, gdyż o godz.10.30 są uroczystości miejskie.
  • Jutro 5 sierpnia przypada 34 r. śmierci ks. Jana Iwaniuka długoletniego proboszcza  węgrowskiego. Msza św. za naszego zmarłego proboszcza będzie odprawiona o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. W Bazylice Msze św. jak w dni powszednie, na cmentarzu Msze św. odpustowe o godz.9.00 i 17.00 prowadzone przez klasztor.
  • Duchowe pielgrzymowanie codziennie po Mszy św. o godz.18.00.
  • W przyszłą niedzielę – 11 sierpnia o godz. 10.30 w ramach Dni Węgrowa Msza św. w 75 r. wyzwolenia Węgrowa przez Armię Krajową w intencji  mieszkańców Węgrowa oraz żołnierzy Armii Krajowej żyjących i zmarłych. Po Mszy św. uroczystości pod Pomnikiem Armii Krajowej.
  • W czwartek przypada wspomnienie św. Dominika, w piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, a w sobotę Święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika.
  • W przyszły wtorek – 13 sierpnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. i procesja różańcowa wokół Bazyliki, która zakończy także nasze duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. prał. prof. Tadeusz Syczewski – Rektor WSD w Drohiczynie. O ubranie ołtarzy w dniu 13 sierpnia  prosimy mieszkańców następujących bloków:            

I ołtarz – ul. Wieniawskiego 3           

II ołtarz – ul. Wieniawskiego 5

 III ołtarz – ul. Wieniawskiego 7         

 IV ołtarz – ul. Palloniego 1

Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy ul. Palloniego 2 i 4, i oni będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza. Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

  • Burmistrz Miasta Węgrowa informuje, że od 1 sierpnia 2019r. obowiązują nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi zgodnie z podjętą uchwałą Rady Miejskiej Węgrowa. Wszelkie informacje są  na stronie Miasta lub w Urzędzie.