OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA- 14 lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA14 lipca 2019 r. 

  • We wtorek 16 lipca jest Święto N.M.P. z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Jest to odpust w kościele na cmentarzu. Msze św. w Bazylice w tym dniu będą tylko poranne. Msze św. na cmentarzu o godz.10.00 i 18.00, którym będzie przewodniczył i wygłosi kazanie odpustowe ks. kan. Marek Matusik. Poprzez uczestnictwo w odpuście na cmentarzu możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych zmarłych. Zachęcamy do licznego udziału w odpuście na tym szczególnym miejscu – jakim jest cmentarz i ze względu na pamięć dla tych, którzy od nas odeszli. Po Mszach św. na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia pomników. Po kapłana przychodzimy do kaplicy.
  • W najbliższą sobotę – 20 lipca o godz.11.00 ingres do katedry drohiczyńskiej nowego biskupa drohiczyńskiego Ks. Biskupa Piotra Sawczuka. Wszyscy diecezjanie są zaproszeni na ten ingres.
  • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii: ofiara mieszkańców ul. Wyszyńskiego 10 z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 250 zł, mieszkańcy ul. Polnej – domy wolnostojące z racji ubierania ołtarza – 250 zł i 2 bezimienne po 100 zł.  Bóg zapłać !
  • Burmistrz Węgrowa zaprasza rolników z terenu Węgrowa na spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, które odbędzie się jutro w poniedziałek 15 lipca o godz.12.00 w WOK-u i będzie dotyczyło problemu afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu węgrowskiego.