OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 lipca 2019 r.

  • Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim w sobotę 13 lipca o godz. 11.00 w katedrze w Drohiczynie msza św. dziękczynna za 5 lat posługi pasterskiej biskupa drohiczyńskiego Bpa Tadeusza Pikusa odchodzącego na wcześniejszą emeryturę. Kto może niech uda się na wspólne dziękczynienie.
  • W sobotę – 13 lipca kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. i procesja różańcowa wokół Bazyliki. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Bp Antoni Dydycz, który w tym roku obchodzi 25- lecie biskupstwa. 10 lipca  1994 r. przyjął sakrę biskupią w Drohiczynie. Dlatego chcemy w naszej  bazylice – parafii świętować ten jubileusz, gdyż wiele zawdzięczamy ks. Biskupowi Antoniemu jako parafia i sanktuarium.O ubranie ołtarzy w dniu 13 lipca  prosimy mieszkańców następujących ulic:       

     I ołtarz – ul. Polna domy wolnostojace i Podlaska           

     II ołtarz – ul. Kwiatowa i Nadrzeczna

III ołtarz – ul. Polna 6        

IV ołtarz – ul. Polna 8                                                                                 Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy ul. Piłsudskiego 5, 7, 9 i oni będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.        Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

  • Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele diecezjalne.
  • Natomiast w sobotę – 20 lipca o godz.11.00 ingres do katedry drohiczyńskiej nowego biskupa drohiczyńskiego Ks. Biskupa Piotra Sawczuka. Wszyscy diecezjanie są zaproszeni na ten ingres.
  • Zbliża się czas wyruszenia 29 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 29 lipca / od poniedziałku/ rozpoczną się zapisy do Grupy Węgrowskiej. Pielgrzymi z Węgrowa wyruszają 2 sierpnia po Mszy św. w Bazylice o godz. 9.00. a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 9.45. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy.
  • W niedzielę – 28 lipca w kaplicy w Jarnicach będzie odpust ku czci św. Jakuba Apostoła o godz. 13.00.
  • W trosce o wychowanie naszych dzieci i przeciwdziałaniu pedofilii, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, zainicjował zbieranie podpisów na rzecz zmiany istniejącej ustawy z dnia 06.06.1997 r. – Kodeks karny. Zmiana ta ma na celu zaostrzenie kar dla osób dopuszczających się czynów pedofilskich. Ten problem zagraża to coraz większej liczbie dzieci. Dzieje się tak również na skutek wprowadzania edukacji seksualnej w szkołach i przedszkolach w przeróżnej formie, za zgodą i przyzwoleniem osób odpowiedzialnych za wychowanie naszych dzieci w w/w placówkach, a jednocześnie przy nieświadomości rodziców.Wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość dzieci, prosimy o poparcie tej inicjatywy dzisiaj swoim podpisem przed bazyliką. Równocześnie prosimy także o wnikliwe i nieustanne interesowanie się programem nauczania naszych dzieci, również treścią zajęć poza programowych, organizowanych przez grupy tzw. „edukatorów seksualnych”, którzy docierają do coraz większej ilości placówek oświatowych, po to tylko, aby świadomie demoralizować nasze dzieci i młodzież.     Kochani rodzice, macie do tego prawo, aby wiedzieć, czego uczą się wasze dzieci i w razie potrzeby interweniować . Kto zadba bardziej o nie, jeśli nie wy?