OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 czerwca 2019 r.                                                                                                                                                         

  • Jutro o godz.18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela za Janów i Janiny – o błogosławieństwo Boże dla żyjących oraz o życie wieczne dla zmarłych. Zgłoszenia intencji  jeszcze przyjmujemy w zakrystii.
  • 24 czerwca przypada 30 r. święceń kapłańskich ks. prałata Leszka Gardzińskiego – naszego proboszcza i ks. kan. Marka Matusika. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Msze św. w intencji proboszcza będą odprawione jutro o godz.18.00. Uroczystą Eucharystię dziękczynną, jubileuszową będą księża sprawowali w sobotę na Sumie Odpustowej ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. 
  • Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj i codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej będą Nieszpory, litania i procesja eucharystyczna wokół Bazyliki. W czwartek, 27 czerwca na zakończenie oktawy po procesji będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo dzieci, na które zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.
  • W piątek będzie  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej to racji tego dnia nie obowiązują przepisy postne. Za odmówienie publiczne aktu wynagrodzenia przed Najśw. Sakramentem można uzyskać odpust zupełny, dlatego zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00. W czwartek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa Patronów Parafii i Kościoła. Msze św. tego dnia będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. O godz. 12.00 Główna Msza św. – Suma Odpustowa z procesją wokół Bazyliki, którą odprawią kapłani, którzy świętują 30 lat kapłaństwa, a więc nasz ks. proboszcz, ks. Marek Matusik oraz proboszczowie z Liwa i Starejwsi. Będą dziękowali P. Bogu za dar kapłaństwa. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków w czasie procesji. W Jarnicach Msza św. o godz.16.00. Taca z soboty jest przeznaczona na „pro Obolo Sanctae Petri”, czyli dzieła miłosierdzia czynione przez Papieża i Stolicę Apostolską – dawne „Świętopietrze”.
  • Od niedzieli – 7 lipca Msze św. będą w porządku wakacyjnym: W niedziele  Msze św.  o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. /W Jarnicach Msza św. o godz.13.00/. W dni powszednie będzie bez zmian, a więc Msze św. o godz.6.30, 7.00, 7.30 i 18.00. Przypominamy przy tym, zgodnie z  III przykazaniem Bożym i I przykazaniem kościelnym, że wakacje czy urlop nie zwalniają katolików z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., dlatego w miejscu wypoczynku należy wcześniej sprawdzić godzinę odprawiania Mszy św. i wziąć w niej czynny udział.
  • Jutro w naszej parafii rozpoczynają się Wakacje z Bogiem dla dzieci. Wszystkich uczestników, którzy są zapisani zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 7.30. W zakrystii do odebrania jest szczegółowy program wypoczynku.
  • W przyszłą niedzielę przed bazyliką będzie zbiórka do puszek na Radio Maryja i TV Trwam.
  • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii:ofiara bezimienna – 1000 zł, ofiara mieszkańców ul. Wyszyńskiego 8A z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 400 zł, bezimienna – 200 zł i 2 bezimienne po 100 zł.  Bóg zapłać !