OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

  • Marianin z Kamerunu br. Łukasz Wierzchowski po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na misje w Kamerunie.
  • W środę jest zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019. Msza św. dla dzieci i młodzieży z naszej parafii i ze wszystkich szkół węgrowskich będzie sprawowana w Bazylice o godz.8.30. Dla Gimnazjum Liwskiego Msza św. o godz.9.00. Zapraszamy serdecznie nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci. Zachęcamy na zakończenie roku szkolnego do spowiedzi św.
  • W najbliższy czwartek, 20 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

                      MSZE ŚWIĘTE W BOŻE CIAŁO

 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00 Nie będzie Mszy św. o 12.00 i 16.00. / W Jarnicach o godz.9.00/

W tym dniu obowiązuje wszystkich uczestnictwo we Mszy św., a nie tylko w procesji. 

W tym roku przewodnictwo przypada parafii klasztornej, główna Msza św. w klasztorze będzie o godz.10.30, a następnie wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która zakończy się przy Bazylice. W naszej Bazylice po Mszy św. o godz.10.30 wyruszymy procesjonalnie do klasztoru i tam dołączymy się do głównej procesji, która wyruszy z klasztoru. Kto bierze udział w procesji uczestniczy we Mszy św. w Bazylice o godz.10.30 lub w klasztorze o godz.10.30. Prosimy o liczny udział dzieci w bieli procesyjnej – dzieci I Komunijne uczestniczą w strojach komunijnych. Procesja Bożego Ciała jest złożeniem publicznego świadectwa naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii. Wszyscy bierzemy czynny udział poprzez niesienie feretronów, chorągwi, wspólny śpiew i modlitwę. Nie traktujmy procesji jako spotkania towarzyskiego i spaceru. We wtorek o godz.16.30 próba dziewczynek sypiących kwiatki na procesji Bożego Ciała. Zbiórka przed kościołem. Kto może niech zbierze i do zakrystii przyniesie kwiatki do sypania w procesji.

  • W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe, a od poniedziałku także nieszpory eucharystyczne i procesja eucharystyczna.
  • W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz.18.00 będzie sprawowana msza św. zbiorowa za przyczyną św. Jana Chrzciciela za żyjących i zmarłych Janów i Janiny. Można zgłaszać intencje w zakrystii.