OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha św. – 9 czerwca 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha św. – 9 czerwca 2019r.                                                                                                                                                         

 • Jutro, w poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. w naszej Bazylice będą o godz.6.30, 9.00 i 18.00. W Jarnicach o godz.15.00.  Jutro przypada 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Drohiczynie, dlatego zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00, a następnie po nabożeństwie czerwcowym będzie odmówiona Litania do św. Jana Pawła II przy obrazie Świętego w nawie bocznej  i przy krzyżu papieskim śpiew z liturgii w Drohiczynie: „ W dolinie Góry Zamkowej” i „Barka”. Przynieśmy ze sobą znicze, byśmy mogli je zapalić i postawić pod krzyżem oraz pod tablicą, która przypomina, że tytuł Bazyliki Mniejszej nadał naszej farze św. Jan Paweł II.
 • W czwartek – 13 czerwca będzie kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie Rozpocznie się o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. w tych  wszystkich złożonych do skrzyni intencjach, które możemy jeszcze składać do środy. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. prał. generał Sławomir Żarski – nasz ziomek z Węgrowa.  O ubranie ołtarzy w dniu 13 czerwca  prosimy mieszkańców następujących ulic: 

       I ołtarz – ul. Stadionowa 8

       II ołtarz – ul. Piłsudskiego domy wolnostojące numery parzyste i Bank                   

       III ołtarz – ul. Piłsudskiego domy wolnostojące numery nieparzyste   

       IV ołtarz – ul. Bohaterów Warszawy

          Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy ul. Litewskiej i Młodzieżowej  i oni będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.  Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

 • W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz.12.00 będzie Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV.  Spowiedź dzieci z klas IV i ich rodzin w najbliższy piątek o godz. 15.30. Obowiązkowa próba dla dzieci z klas IV w czwartek o godz.16.00 i w piątek po spowiedzi. Jest to również zakończenie okresu spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. Słowo Boże będzie głosił marianin z Kamerunu Łukasz Wierzchowski, a po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na misje w Kamerunie.
 • W czwartek- 13 maja  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to także dzień szczególnej pamięci o kapłanach.
 • W sobotę – 15 czerwca od godz.10.30 w naszej Bazylice będzie Dzień Skupienia Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńców” na temat „Chrystus – TAK, Kościół – TAK”. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty i wszystkich chętnych, którzy chcą w najbliższym czasie dołączyć do tej wspólnoty i formować się w duchu „Nowej Ewangelizacji”. Szczegóły Dnia Skupienia na plakacie w gablocie przed bazyliką. 
 • Podajemy do wiadomości, że kolejny rok w porozumieniu z Miastem udostępniamy  – odwiedzającym naszą Bazylikę w każdy weekend i dni świąteczne – jest otwarta przez cały dzień.
 • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii: ofiara mieszkańców ul. Wyszyńskiego 6 z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 400 zł i 2 bezimienne po 100 zł.  Bóg zapłać !
 • W dniach 22 – 23 czerwca w Sanktuarium Miedzna odbędzie się Przegląd Pieśni Maryjnych „ Śpiewajmy Maryi”. Do Przeglądu mogą się zgłosić soliści, schole dziecięce i młodzieżowe  oraz chóry. Szczegóły Przeglądu Pieśni Maryjnych na plakacie na tablicy ogłoszeń przed bazyliką.
 • Burmistrz Miasta Węgrowa zaprasza mieszkańców do aktywnego udziału w Rajdzie Rowerowym w ramach Otwarcia Sezonu Turystycznego  w dniu 15 czerwca 2019r. Program i szczegóły tego dnia są na plakacie w gablocie przed kościołem.
 • Zmarła Siostra Zakonna Regina Czarnocka ze Zgromadzenia Sióstr Służek z Domu Zakonnego w Węgrowie. Pogrzeb jutro o godz.11.00 w Bazylice.