OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 r.                                                                                                                                                         

 • Dzisiaj przed kościołem jest ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Kard . Kazimierz Nycz – metropolita Warszawski w specjalnym liście na ten dzień napisał: Dziękując za waszą duchową łączność ze Świątynią Opatrzności wyrażam również serdeczną wdzięczność za ogromną pomoc wielu ludzi w jej zbudowaniu, a obecnie w upiększaniu. Z całego serca proszę – nie zapominajcie o polskim wotum dziękczynienia i zawierzenia”.
 • Dzisiaj o godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych.
 • Jutro w poniedziałek – 3 czerwca imieniny obchodzi nasz proboszcz ks. Prał. Leszek Gardziński. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Główna Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz.18.00.
 • W tym tygodniu będzie I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek – tradycyjnie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu od godz.8.00 -21.00, a o 15.00 Msza św. w intencji kapłanów. W I piątek Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00.
 • 8 czerwca – w sobotę od godz.10.00 w Drohiczynie będą uroczystości związane z 20 r. pobytu Jana Pawła II w Drohiczynie  pod przewodnictwem Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa pod nazwą Diecezjalna Wspólnota Wspólnot. Wezmą w niej udział wspólnoty duszpasterskie z całej diecezji. Niech wezmą udział także wspólnoty z naszej parafii. Wspólnota Żywego i Nieustającego Różańca organizuje wyjazd do Drohiczyna na to wydarzenie. Szczegóły wyjazdu i zapisów w gablocie różańcowej przed bazyliką.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po Mszy św. wieczornej na nabożeństwie czerwcowym będzie nowenna do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Natomiast w sobotę wieczorem przed Zesłaniem Ducha św. będzie czuwanie modlitewne do godz. 22.00 na które serdecznie zapraszamy. Rozpocznie się wystawieniem Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej, następnie od godz.19 do 20 czuwanie będzie prowadziła młodzież, od 20 do 21 czuwanie będzie prowadził Domowy Kościół, a od 21 do 22 czuwanie będzie prowadziła wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.
 • W przyszłą niedzielę o godz.12.00 Mszę św. Prymicyjną odprawi neoprezbiter ks. Bartosz Ojdana, który miał u nas w tym roku praktykę diakońską oraz udzieli specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego i rozda pamiątkowe obrazki. Taca zebrana na tej Mszy św. będzie do dyspozycji ks. Prymicjanta jako dar od naszej parafii za prace podczas 3 miesięcznej praktyki.
 • W pierwszym tygodniu wakacji od 24 czerwca organizujemy w parafii dla dzieci „Wakacje z Bogiem”. W programie miedzy innymi wyjazdy, wspólna zabawa, zajęcia artystyczne i sportowe. Tylko w przyszłą niedzielę będą zapisy wraz z otrzymaniem już karty uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń i zapisów.
 • Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na Piknik Rodzinny w dniu 9 czerwca 2019 roku (niedziela) Zabawy, atrakcje, występy uczniów, zawody i liczne niespodzianki odbywać się będą od godz. 13.00 na placu przy szkolnym boisku. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach i na stronie internetowej Szkoły.
 • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii: ofiara rodziców i dzieci I Komunijnych – 3100 zł, ofiara mieszkańców ul. Mickiewicza 19A z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 340 zł, bezimienna – 200 zł, bezimienna – 150 zł  i 3 bezimienne po 100 zł.  Bóg zapłać !
 • W miesiącu maju odeszli do Pana – zmarli: Stanisław Sawicki, Piotr Królak, Aurelia Kaczmarczyk i Michał Pec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…