“Wieczory Muzyczne w Bazylice” – koncert II (26.05.2019) “Dla Matki”

W ostatnią niedzielę maja, w węgrowskiej farze miał miejsce drugi już koncert z cyklu „Wieczory Muzyczne w Bazylice” A.D.2019, zatytułowany „Dla Matki”.

Program tego koncertu związany był z tematyką Matki – Tej Niebieskiej, ale i wszystkich matek ziemskich oraz umiłowanej Matki – Ojczyzny.
Niedziela, 26 maja 2019 r., miała szczególną wymowę i symbolikę. Po pierwsze, miesiąc maj jest czasem poświęconym kultowi Najświętszej Maryi Pannie. Właśnie Matce Bożej zadedykowano kilka utworów znanych i lubianych kompozytorów muzyki klasycznej. Po drugie, 26-go maja przypada również Dzień Matki. Dla kochanych mam przygotowano bukiet przepięknych pieśni Stanisława Moniuszki w opracowaniach na harfę. I wreszcie po trzecie, podkreślono, jak bardzo ważna dla każdego Polaka jest Ojczyzna, dlatego w repertuarze koncertu znalazły się także utwory o tematyce patriotycznej, w wersjach instrumentalnych.

Tego wieczoru bazylika węgrowska gościła wybitnych muzyków: Urszulę Nowakowską-Żwirdowską (Warszawa), Andrzeja Wiśniewskiego (Warszawa), Konrada Gryczana (Węgrów) i Jakuba Garbacza (Łódź). Artyści specjalnie na tą okazję przygotowali wspaniały program, o zróżnicowanym charakterze, ciekawej harmonii i nieprzeciętnym wydźwięku. Trzeba przyznać, iż muzycy ochoczo przyjęli zaproszenie na ten koncert do Węgrowa i zaprezentowali się wspaniale nie tylko w cudownym śpiewie, ale i w mistrzowskiej grze instrumentalnej.

Koncert był naprawdę niepowtarzalny. Mnóstwo emocji, pozytywnych wrażeń i… No, chyba nie sposób wymienić wszystkich odczuć związanych z zaprezentowanym tego wieczoru programem muzycznym. Niesamowicie wysoka frekwencja przybyłych gości (oszacowana na blisko 300 osób), to największa i najpiękniejsza nagroda, za którą należą się serdeczne i gorące podziękowania. 

Podziękowania należą się również tym wszystkich, którzy w pełni zaangażowali się w organizację tego wieczoru muzycznego, przygotowanie od strony merytorycznej i technicznej. Są nimi: Bartosz Jarosiewicz (konferansjer) i Łukasz Plas (operator audiowizualny)

Tuż po wakacjach, 8 września, odbędzie się trzeci koncert tegorocznej edycji „Wieczorów Muzycznych w Bazylice”

 

Dodaj komentarz