OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r. 

                                                                                                                                                        

  • Święcenia kapłańskie 5 diakonów naszej diecezji będą w najbliższą sobotę 1 czerwca o godz.10.00 w katedrze drohiczyńskiej. Wśród nich jest nasz parafianin dk. Mateusz Gołoś  i dk. Bartosz Ojdana, który miał u nas praktykę diakońską. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  • W przyszłą niedzielę o godz.12.00 Mszę św. Prymicyjną odprawi nasz parafianin neoprezbiter KS. MATEUSZ GOŁOŚ oraz udzieli specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego i rozda pamiątkowe obrazki. Taca zebrana na tej Mszy św. będzie do dyspozycji ks. Prymicjanta jako dar od naszej parafii.
  • W piątek o godz.18.00 Msza św. za zmarłego Ks. Kan. Kazimierza Czarkowskiego  długoletniego proboszcza i dziekana węgrowskiego w 37 r. śmierci i zakończenie nabożeństw majowych.
  • Od soboty nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
  • W tym tygodniu będzie I sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem fatimskim  o godz.7.30.
  • W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i przed kościołem będzie ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne, zmianka tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna wokół bazyliki. O godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych.
  • Nawiedzenie Chrystusa Miłosiernego w znaku obrazu obecnie odbywa się w rodzinach mieszkających w bloku przy ul. Mickiewicza 19A. Następnie obraz przejmą rodziny z bloków przy ul. Wyszyńskiego 2, 4, 6, 8, 8A i 10, a później ul. Krasińskiego 1, 2, 3, 4, 5 i 6, ul. Zwycięstwa domy wolnostojące, bloki 4, 6, 8 i 10, ul. Rynkowa…itd. Program całej peregrynacji jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Niech Chrystus Miłosierny błogosławi  rodzinom naszej parafii i Bóg okaże nam swoje Miłosierdzie !
  • Przypominamy, że dzisiaj o godz. 19:00 w naszej bazylice będzie  koncert z cyklu „Wieczory Muzyczne w Bazylice” zatytułowany „Dla Matki”. Będziemy mieli okazję wysłuchać utworów o tematyce maryjnej i patriotycznej, a także wielu polskich kompozycji, dedykowanych wszystkim naszym mamom- tym żyjącym i tym zmarłym. Zachęcamy do przybycia na ten drugi już w tegorocznej edycji wieczór muzyczny w naszej świątyni.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły  następujące ofiary na potrzeby kościoła: ofiara mieszkańców ul. Mickiewicza 17A z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 220 zł  i 2 bezimienne po 100 zł.  Bóg zapłać !