OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.                                                                                                                                                         

 • Trwa biały tydzień dzieci, które w sobotę przyjęły I Komunię św. Dzisiaj o godz.12.00, a do piątku o godz.18.00.
 • Jutro – w poniedziałek 20 maja po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na starej plebanii.
 • W sobotę w naszej diecezji jest Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów i 5 rocznica ingresu do katedry drohiczyńskiej J.E. ks. Bpa Tadeusza Pikusa – Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy o ks. Biskupie i kapłanach naszej diecezji w naszych modlitwach.
 • W piątek kolejne spotkanie z cyklu „Bazylika Pełna Wiary”. Temat spotkania to owoce Ducha świętego – łaskawość i skromność. Na spotkanie złożą się Msza święta z kazaniem  i tematyczna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona apelem jasnogórskim około godz. 19:30.
 • W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach żyjących i zmarłych w w modlitwie.
 • W przyszłą niedzielę Msza święta i spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania o godz.16.00. Obecność obowiązkowa.
 • Rocznica I Komunii św. dla klas IV będzie 16 czerwca o godz.12.00.
 • Nasza parafia oraz Burmistrz Miasta Węgrów serdecznie i gorąco zapraszają już w najbliższą niedzielę, 26 maja, o godz. 19:00 do naszej bazyliki na koncert z cyklu „Wieczory Muzyczne w Bazylice” zatytułowany „Dla Matki”. Będziemy mieli okazję wysłuchać utworów o tematyce maryjnej i patriotycznej, a także wielu polskich kompozycji, dedykowanych wszystkim naszym mamom- tym żyjącym i tym zmarłym, z racji na przypadające w tym dniu ich święto. Zachęcamy do przybycia na ten drugi już w tegorocznej edycji wieczór muzyczny w naszej świątyni.
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii: ofiara bezimienna– 300 zł, bezimienna – 200 zł, mieszkańcy Słowackiego 13 – 100 zł i 3 bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o dobro wspólnoty Kościoła.
 • W niedzielę 26 maja na Mszy św. o godzinie 12:00 zostanie zaprezentowane krótkie przedstawienie o Janie Pawle II – Papieżu  Polaku w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA-Węgrów” oraz wychowanków  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie. Stowarzyszenie „SPONiA-Węgrów” zaprasza do udziału w ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej „Kilometry Dobra” prowadzonej przez Polski Instytut Filantropii. W ramach projektu zbierane są środki dla podopiecznych Stowarzyszenia. Zachęcamy Państwa do wsparcia i włączenie się w tą charytatywną inicjatywę. Po Mszy świętej wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszek na zakup sprzętu do sali rehabilitacyjno – terapeutycznej.
 • Jest organizowany wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Młodych Słuchaczy Radia Maryja  na Jasną Górę w najbliższą  sobotę 25 maja. Szczegóły wyjazdu w gablocie przed kościołem. Zachęcamy młodzież i młode małżeństwa do wyjazdu do Częstochowy, jest on w całości sponsorowany.
 • Biskupi polscy zwracają się do wiernych w specjalnym komunikacie słowami: „Bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem”.