OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna  12 maja 2019 r.

  • Jutro, w poniedziałek – 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską i rozpoczynamy w naszej parafii – sanktuarium maryjnym tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Pierwszemu będzie przewodniczył Ks. Biskup Tadeusz Pikus – Ordynariusz Drohiczyński. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. w tych  wszystkich złożonych do skrzyni intencjach i procesja różańcowa wokół bazyliki. Piękną tradycją jest ubieranie ołtarzy na to nabożeństwo przez wiernych naszej parafii. Te kwiaty są formą podziękowania Matce Bożej za opiekę nad nami, a także wyrazem naszych próśb o potrzebne łaski. O ubranie ołtarzy w dniu 13 maja prosimy mieszkańców następujących  bloków :     I ołtarz – ul. Słowackiego 11             II ołtarz – ul. Słowackiego 13      III ołtarz  – ul. Słowackiego 15     IV ołtarz – ul. Stadionowa 4,6, internat i nadleśnictwo. Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy Słowackiego 17 i będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.

Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

  • Uroczysta I KOMUNIA ŚW. w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę 18 maja o godz.10.00. Spowiedź dzieci I Komunijnych, rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i krewnych w najbliższy piątek o godz. 16.00. Wszyscy przychodzimy punktualnie, bo jeśli już nie będzie chętnych do spowiedzi kapłani wyjdą z konfesjonałów. Na czas I Komunii św. Miasto otworzy parking od bazyliki do fontanny na Rynku Mariackim, by mogli z niego korzystać przyjeżdżający na I Komunię św.
  • Próba scholi dziecięcej w poniedziałek wyjątkowo o 15.50. Prosimy o obecność  próba dotyczy Święta Patrona Szkoły św. Jana Pawła II.
  • Próba dzieci I komunijnych we wtorek 14 maja o 15.30. Obecność obowiązkowa.
  • W środę o godz.18.00 Msza św. i spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  • Dzieci i młodzież z naszej parafii zapraszamy do wyjazdu na wakacyjne oazy, organizowane przez naszą diecezję. Rekolekcje oazowe to wspaniały czas wypoczynku, modlitwy, a także zabawy spędzony w gronie rówieśników. Wszystkich, którzy wyjeżdżali na oazę w ubiegłym roku, zapraszamy do uczestnictwa również i w tym roku  na kolejnym stopniu formacji.  Wszelkie informacje i zapisy znajdują się na naszej stronie internetowej oraz na plakacie w gablocie przed bazyliką.
  • Wspólnota Żywego Różańca organizuje w dniu 18 maja br. wyjazd autokarem do Drohiczyna na Dni Skupienia Apostolatu „Margaretka”, natomiast w dniach 31.05. – 01.06.2019r. organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Szczegóły w gablocie Żywego i Nieustającego Różańca przed bazyliką. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  • W miesiącu kwietniu odeszli do Pana – zmarli: Stanisław Kobus, Jadwiga Dejnarowicz, Wiesław Kalicki, Alicja Ajchel, Eleonora Hudziak, Wanda Gorczyca, Jadwiga Dul, Wanda Gontarz i Danuta Ornoch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…