OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

 

Ogłoszenie o święceniach kapłańskich

W myśl przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego podajemy do wiadomości, że pochodzący z tutejszej parafii diakon MATEUSZ GOŁOŚ, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, ma otrzymać 1 czerwca br. w katedrze drohiczyńskiej święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie, sprzeciwiającej się udzieleniu kandydatowi tych święceń, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to Proboszczowi, Kurii Diecezjalnej, bądź też Rektorowi WSD w Drohiczynie. Wszystkich wiernych zachęcamy do gorącej modlitwy za mającego otrzymać święcenia oraz za wszystkich powołanych, by chętnie i z odwagą odpowiedzieli na wezwanie Boże.

 • Dzisiaj ks. diakon Bartosz Ojdana kończy swoją praktykę w naszej parafii.  Dziękujemy  za  obecność wśród nas, za wszelkie prace duszpasterskie, głoszenie  kazań i  katechizację. Dziękujemy za dzisiejsze kazania i zbiórkę na WSD Drohiczyn. Pamiętajmy o ks. diakonie w naszych modlitwach, by dobrze przygotował się do święceń kapłańskich i był dobrym kapłanem. Zapraszamy ks. diakona z Mszą św. prymicyjną do naszej Bazyliki 9 czerwca o godz.12.00.
 • Rozpoczęliśmy w kościele kolejny Tydzień Biblijny. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennej Mszy św. wieczornej i wsłuchiwanie się i rozważanie Słowa Bożego – Słowa Życia. 
 • Konferencja dla rodziców i chrzestnych  dzisiaj o godz.17.00 na nowej plebanii.
 • W środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława BM. O godz.18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za przyczyną św. Stanisława w intencji żyjących i zmarłych. Można jeszcze zgłaszać intencje w zakrystii.
 • Przyszła Niedziela jest  Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.                                              
 • W następny poniedziałek 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską i rozpoczynamy w naszej parafii – sanktuarium maryjnym tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Pierwszemu będzie przewodniczył Ks. Biskup Tadeusz Pikus – Ordynariusz Drohiczyński. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. w tych  wszystkich złożonych do skrzyni intencjach i procesja różańcowa wokół bazyliki. Piękną tradycją jest ubieranie ołtarzy na to nabożeństwo przez wiernych naszej parafii. Te kwiaty są formą podziękowania Matce Bożej za opiekę nad nami, a także wyrazem naszych próśb o potrzebne łaski. O ubranie ołtarzy w dniu 13 maja prosimy mieszkańców następujących miejscowości :     I ołtarz – ul. Słowackiego 11             II ołtarz – ul. Słowackiego 13      III ołtarz  – ul. Słowackiego 15     IV ołtarz – ul. Stadionowa 4,6, internat i nadleśnictwo. Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy Słowackiego 17 i będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.

Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

 • Po odnowieniu – konserwacji wróciły już wszystkie obrazy-portrety do zakrystii. W najbliższym czasie powróci odnowiony obraz „Taniec śmierci”. W tym roku zostanie podłączony gaz ziemny do kościoła i zamontowany nowy piec gazowy w nowej kotłowni. Piec był już mocno wysłużony, dlatego przy zmianie pieca zmieniamy system grzewczy. Również na nowej plebanii zostanie zamontowany nowy piec gazowy na miejsce starego zużytego i zostanie unowocześniony system grzewczy.
 • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła -parafii: ofiara z racji nawiedzenia rodzin przez Chrystusa Miłosiernego od mieszkańców ul. Mickiewicza 15B – 810 zł ofiara od Koła Przyjaciół Radia Maryja – 500 zł, bezimienna – 200 zł i 3 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o kościół!
 • Organizowane są pielgrzymki do Włoch i Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.
 • Parafia Ewangelicko-Augsburska zaprasza do WOK-u w sobotę 11 maja o godz.16.00 na Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej – Koncert Galowy.
 • Burmistrz Węgrowa zaprasza rolników na spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, które odbędzie się w czwartek 9 maja o godz.10.00 w WOK-u i będzie dotyczyło problemu afrykańskiego pomoru świń.