OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019 r.

 • W piątek obchodzimy Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. w naszej bazylice będą o godz.7.30, 9.00, 10.30 i o godz.18.00. Kto kocha Panią Jasnogórską – Królową Polski ten na pewno będzie w świątyni na Mszy św., tym bardziej, że jest to dzień wolny od pracy. W piątek także  przypada 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. O godz.10.30 Msza św. w naszej Bazylice dla miasta Węgrowa w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych oraz po Mszy św. złożenie kwiatów przy skwerze 3 maja i w Węgrowskim Ośrodku Kultury program artystyczny  w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Niech również nie zabraknie na naszych domach flagi biało-czerwonej.
 • W piątek – 3 maja o godz.14.00 – poświęcenie pól w Szarutach oraz poświęcenie pól w Jarnicach i Pieńkach Jarnickich. Po poświęceniu będzie Msza św. o Boże bł. dla mieszkańców tych miejscowości.
 • Nasza Parafia oraz Oddział Akcji Katolickiej przy Bazylice zapraszają na Diecezjalny Zjazd Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej, który odbędzie się 4 maja (sobota) w Węgrowie. Temat przewodni  Zjazdu to „Totus Tuus Jana Pawła II a przesłanie z Fatimy”.
  O godz. 10.00 w Węgrowskim Ośrodku Kultury rozpocznie się część oficjalna, a w programie wykład ks. prof. Janusza Lekana z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
   pt.„Fatima: miłość o macierzyńskim obliczu” oraz muzyczny koncert poetycki. Natomiast o godz. 13.00 w naszej Bazylice – diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  – będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Drohiczyńskiego, ks. Bpa Tadeusza Pikusa z asystą liturgiczną wszystkich Oddziałów Akcji Katolickiej z diecezji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.
 • W tym tygodniu będzie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek  adoracja Najśw. Sakramentu od godz.8.00 -21.00, o godz.15.00 Msza św.  w intencji kapłanów. W I piątek jest Uroczystość NMP Królowej Polski i nie ma postu. W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. z różańcem fatimskim o godz.7.30. 
 • W środę jest wspomnienie św. Józefa Robotnika – Patrona Ludzi Pracy, a w sobotę św. Floriana – Patrona Strażaków.
 • Przyszła Niedziela to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz.10.30 nabożeństwo adoracyjne, zmianka tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna wokół Bazyliki.
 • Konferencja dla rodziców i chrzestnych  w następną niedzielę o godz.17.00 na nowej plebanii.
 • W przyszłą niedzielę będzie w naszej parafii niedziela powołaniowa Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kazania będzie głosił diakon i zbierał tacę na potrzeby seminarium.
 • Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na te przepiękne majówki.
 • 8 maja Uroczystość św. Stanisława BM. O godz.18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za przyczyną św. Stanisława w intencji żyjących i zmarłych. Prosimy o zgłaszanie intencji w zakrystii.
 • Dyrektor Żłobka Miejskiego w Węgrowie informuje, że są jeszcze wolne miejsca dla dzieci. Żłobek Miejski będzie otwarty od połowy maja 2019 r. Szczegóły na stronie internetowej Miasta Węgrów.