OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WIELKANOC – 21/22 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WIELKANOC – 21/22 kwietnia 2019 r.

  • Życzenia:  Wszystkim parafianom i wszystkim gościom przybyłym do naszej parafii składamy z serca płynące życzenia świąteczne:

Niech Święta Wielkiej Nocy będą dla nas okazją zawierzenia Chrystusowi, który ma moc dźwignięcia nas z ludzkich słabości. 

Życzymy trwałej obecności Zmartwychwstałego w Waszych sercach i domach. Niech Ten, który zwyciężył śmierć i szatana, tchnie w Wasze serca swój pokój.

Niech Was umocni w dawaniu całym życiem czytelnego świadectwa wiary i dopomoże przezwyciężać codzienne troski                                                                                Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! 

Szczęść Boże! Alleluja!

  • Bóg zapłać wszystkim biorącym udział w adoracji Najśw. Sakramentu, biorących udział w  procesji rezurekcyjnej, a zwłaszcza dzieciom, ministrantom, strażakom, siostrom, chórowi i służbie kościelnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy sprzątali kościół, szczególnie wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca”. Dziękujemy Pani Joannie, Panom Dariuszowi, Jakubowi, Marcinowi, Bogdanowi  oraz Księżom Wikariuszom i Diakonowi za dekorację  grobu i ciemnicy.  P. Organiście i chórowi za śpiewy w czasie całego Triduum Paschalnego.
  • Jeszcze dzisiaj w WIELKANOC Msze św. o godz.9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.  W Jarnicach o  godz.8.30.
  • Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – II DZIEŃ ŚWIĄT.  Msze św.  jak w każdą niedzielę o godz.7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00 / w Jarnicach o godz.9.00/.  Ofiary zbierane na tacę  tradycyjnie są przeznaczone na KUL.
  • Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez całą oktawę czyli 8 dni. Zachęcamy do uczestnictwa w te dni w Eucharystii i Nowennie do Miłosierdzia Bożego o godz.18.00.
  • We wtorek – 23 kwietnia swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Wojciech Wysocki. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz.18.00.
  • Następna niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zakończenie oktawy Wielkanocy. Rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na cele charytatywne – dzieła miłosierdzia czynione przez Caritas Drohiczyńską. 
  • W najbliższą niedzielę o godz.8.50 sprzed Bazyliki wyruszy – jak co roku – Piesza Pielgrzymka do Jartypor  na Uroczystość Odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego, która będzie o godz.12.00. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnego pielgrzymowania.