OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2019 r.

  • Spotkanie  Parafialnej Akcji Katolickiej jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę – 17 marca  będziemy przeżywali Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha Świętego”. Po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom w ramach dzieła pomocy „Ad Gentes”. Wesprzyjmy dzieła ewangelizacji i złóżmy wielkopostną misyjną jałmużnę.
  • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali:           DROGA KRZYŻOWA w piątki: 

  o godz. 16.00 dla dzieci

  o godz. 17.00 dla młodzieży  i dorosłych, 

a bezpośrednio po niej Msza św.  

GORZKIE ŻALE będą w niedziele:

o godz. 12.00 na Mszy św. dla dzieci 

o godz. 18.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania. 

  • W przyszły wtorek 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz.18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za przyczyną św. Józefa. Można  zgłaszać  w zakrystii intencje za żyjących i zmarłych.
  • W kościołach rozpoczynamy coroczną akcję Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Chodzi o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz potrzebujących pomocy. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, do których można wrzucać ofiary podczas całego okresu Wielkiego Postu. Te skarbonki można brać w naszej bazylice z dwóch pierwszych bocznych ołtarzy. Zachęcamy do jałmużny, nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Później te skarbonki przynosimy do kościoła do specjalnego kosza przy ołtarzu w Wielką Sobotę przy okazji poświęcenia pokarmów.
  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą tradycyjnie przed Niedzielą Palmową od czwartku do niedzieli / 11–14 kwietnia/ dla dorosłych, młodzieży pozaszkolnej i dzieci.     Dla szkół, które są na terenie naszej parafii, a więc dla młodzieży szkolnej ponadgimnazjalnej /LO i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych/ oraz gimnazjum liwskiego rekolekcje będą od wtorku do czwartku przed Niedzielą Palmową- 9, 10 i 11 kwietnia 2019r. 
  • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii: ofiara z racji nawiedzenia rodzin przez Chrystusa Miłosiernego od mieszkańców ul. Słowackiego 11 – 660 zł i 2 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o kościół!