OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła– 3 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła– 3 marca 2019 r.

  • Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy 52 Tydzień Trzeźwości pod hasłem„Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji na zakończenie karnawału i w okresie Wielkiego Postu.
  • Jutro 4 marca – Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza. O godz.18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za przyczyną św. Kazimierza. Można  jeszcze  dzisiaj zgłaszać  w zakrystii intencje za żyjących i zmarłych.
  • W tym tygodniu jest ŚRODA POPIELCOWA i początek Wielkiego Postu. W tym dniu zachowujemy post – jeden posiłek do syta, dwa skromniejsze i powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Msze św. i obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży i o godz. 18.00, w Jarnicach o godz. 15.00. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych.
  • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali: 

DROGA KRZYŻOWA w piątki: 

  o godz. 16.00 dla dzieci

  o godz. 17.00 dla wszystkich, 

a bezpośrednio po niej Msza św.  

GORZKIE ŻALE będą w niedziele:

o godz. 12.00 na Mszy św. dla dzieci 

o godz. 18.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania. 

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  • W czwartek – I czwartek miesiąca i całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu do godz.21.00. O godz.15.00 Msza św. w intencji kapłanów.
  • W piątek przypada Dzień Kobiet. Pamiętajmy o wszystkich kobietach w naszych modlitwach, w ich intencji będzie w tym dniu Droga Krzyżowa.
  • W sobotę, 9 marca o godz.18.00 Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży przez Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa– Ordynariusza Drohiczyńskiego. Zapraszamy na to szczególne Zesłanie Ducha Św. w czasie bierzmowania. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków w czwartek o godz. 16.00.
  • Msza św. i spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz.12.00.
  • W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów  I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza organizuje Dni Dawcy Szpiku od 6 do 7 marca 2019 r. w godz. 9.00 – 14.00, podczas których będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w rejestrze dawców szpiku Fundacji DKMS POLSKA        (Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku)    potrzebny dokument z nr PESEL. W środę  06.03.2018 r. o godz. 11.00  w  sali gimnastycznej I LO odbędzie się  prelekcja pn. „Nowe życie w wyniku oddawania szpiku”  na temat oddawania szpiku i przeszczepień szpiku „Jak zostać dawcą szpiku – prawda i mity”. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli między 18 a 55 rokiem życia, którzy chcą pomóc chorym na nowotwory krwi. 
  • W miesiącu lutym odeszli do Pana – zmarli: Maria Krzemińska, Rafał Peciak, Władysław Pilawa, Antoni Żaboklicki, Alicja Mieszało, Helena Ciach, Emil Matusik, Józef Chojnowski, Danuta Rudaś, Jadwiga Boruc i Janina Bartnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…