Zimowe półkolonie 2019

W dniach 28-31 stycznia w naszej parafii miały miejsce zimowe półkolonie dla dzieci i młodzieży. To był taki szczególny czas spędzania ferii ‘z Bogiem’. Wśród zajęć przewidzianych dla ponad 50-ciu uczestników znalazły się warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi osobistościami, wycieczki historyczne, a także zajęcia sportowe. Nie zabrakło też atrakcji typowo rozrywkowych i wypoczynkowych. Już pierwszego dnia wszyscy mieli okazję skorzystać z lekcji pływania na basenie w Siedlcach oraz popróbowania swych sił w grze w kręgle. We wtorek o godz. 14:00 została odprawiona Msza św. w intencji dzieci i młodzieży uczestniczących w półkoloniach parafialnych. Mszy św. przewodniczył oraz okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Łukasz Suszko. Wcześniej jednak podopieczni mogli poznać tajniki sztuki iluzjonistycznej oraz zrealizować kilka kreatywnych projektów na warsztatach LEGO. Środa upłynęła pod znakiem kuligu. Ta zabawna forma spędzania wolnego czasu (trochę też na sportowo), zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.  W przeddzień zakończenia parafialnych półkolonii zimowych zaplanowano ‘ciekawe spotkanie’. Z wizytą przyjechał maratończyk, który opowiedział dzieciom o swej pasji związanej z bieganiem wyczynowym. Ponadto wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w zajęciach plastycznych oraz sportowych, które miały miejsce na hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie. Dzień zakończenia parafialnych półkolonii zimowych, to wyjazd integracyjny do Siedlec. Wszyscy uczestnicy odwiedzili salę zabaw z trampolinami i gąbkowymi basenami, a także byli na seansie filmowym w kinie. Ta forma rekreacji stała się idealną okazją do bliższego poznania się dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Nad organizacją i planowym przebiegiem zimowiska czuwali: ks. Wojciech Wysocki, ks. Grzegorz Konopacki oraz animatorzy parafialni.