OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła 3 lutego 2019 r.

  • W naszej parafii praktykę duszpastersko – katechetyczną rozpoczyna ks. diakon Bartosz Ojdana, pochodzący z parafii Sadowne. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Niech ten czas praktyki trwającej do maja będzie owocny dla księdza diakona i naszej parafii.
  • We wtorek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty – przyniesionych przez samych siebie w ilości symbolicznej  na  każdej Mszy św.
  • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.8.00 do 21.00. O godz.15.00 Msza św. w intencji kapłanów pracujących obecnie i dawniej w parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • Msza św. i spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz.12.00.
  • W następny poniedziałek –  11 lutego przypada Święto Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowicielki Chorych i Światowy Dzień Chorego. Na godz. 9.00 do naszej Bazyliki zapraszamy wszystkich chorych i starszych z naszej parafii na Mszę św.  w ich intencji. Będzie ona połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, który jest umocnieniem w chorobie czy też w wieku starszym. Dlatego namaszczenie chorych mogą przyjąć osoby starsze po 65 roku życia, jeśli ostatnio nie przyjmowały i poważnie chorzy. Prosimy dowieźć chorych i starszych do Bazyliki.  
  • W pierwszym tygodniu ferii zimowych przy naszej parafii zostały zorganizowane zimowe półkolonie dla 51 dzieci. Dziękujemy Miastu Węgrów za dofinansowanie naszych półkolonii, dzięki któremu mogliśmy realizować bogaty program wypoczynku dzieci. Dziękujemy ks. wikariuszom: ks. Wojciechowi Wysockiemu i ks. Grzegorzowi Konopackiemu oraz całemu zespołowi osób, którzy pomagali w organizacji i bezpiecznym przebiegu wspólnych ferii.
  • Bóg zapłać za ofiarę 190 zł na potrzeby kościoła od mieszkańców bloku Palloniego 2 z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego.
  • W miesiącu styczniu odeszli do Pana – zmarli: Adrian Mazurek, Apolonia Arusztowicz, Danuta Gerej, Helena Ozdowska, Sławomir Kabat, Waldemar Zdunek, Marta Koziróg, Barbara Czerw, Ryszard Brzezik, Zdzisława Zarzycka  i Marianna Orzechowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…