OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła 27 stycznia 2019 r.

 • Po każdej Mszy św. przed kościołem ks. kan. Adam Romaniuk – misjonarz z Rosji z parafii Ułan-Ude na Syberii będzie zbierał ofiary na ten ośrodek misyjny w Rosji.
 • Dyrekcja, grono pedagogiczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie i nasza parafia serdecznie zapraszają dzisiaj do naszej Bazyliki po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 na IX KONCERT KOLĘD w wykonaniu młodzieżowego zespołu muzyczno-wokalnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.
 • Zakończyliśmy  wizytę duszpasterską – „kolędę” w domach i rodzinach naszej parafii. W większości nasi wierni podchodzili do kolędy poważnie, z szacunkiem do kapłanów i w duchu wiary, że Bóg przychodzi ze swoim błogosławieństwem do naszych domów. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, życzliwe i gościnne przyjęcie oraz za złożone ofiary. Kto z różnych powodów nie mógł przyjąć kapłana po kolędzie w terminie wyznaczonym, może w zakrystii jeszcze zgłosić chęć przyjęcia księdza i uzgodnić indywidualny termin wizyty duszpasterskiej.
 • W dniu jutrzejszym o godz. 10.00 na starej plebanii rozpoczynamy zimowe półkolonie dla dzieci. W zakrystii jest do odebrania program półkolonii.
 • W piątek 1 lutego przypada 5 rocznica śmierci ks. prał. Hipolita Hryciuka wieloletniego proboszcza i dziekana węgrowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. w jego intencji o godz.18.00.
 • W sobotę 2 lutegoŚwięto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i jednocześnie I sobota miesiąca. Msze św. o godz.7.30, 9.00, 10.30 i 18.00, w Jarnicach o godz.15.00. Błogosławieństwo świec na każdej Mszy św. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe – kontemplacyjne. Wieczorem 2 lutego w całej diecezji w godzinie Apelu Jasnogórskiego gromadzimy się w rodzinach na modlitwie, powierzając Ojczyznę, parafię, kapłanów i rodziny Bogu. Modlitwa niech przebiega według porządku, który jest w folderze otrzymanym przez każdą rodzinę podczas kolędy. 
 • Zmianka tajemnic różańcowych będzie w sobotę 2 lutego po Mszy św. o godz.10.30 razem z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP i różańcem. Dlatego w sobotę, że w niedzielę są uroczystości miejskie Bitwy pod Węgrowem. 
 • W tym tygodniu będzie I piątek miesiąca. W I piątek Msze św. o godz.6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Do spowiedzi zachęcamy już w tygodniu przed piątkiem.
 • W przyszłą niedzielę – 3 lutego będziemy obchodzić 156 rocznicę Bitwy pod Węgrowem. O godz.10.30 – Uroczysta Msza św. w Bazylice Węgrowskiej w intencji poległych Powstańców pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Pikusa – Ordynariusza Drohiczyńskiego, a po niej uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych w Węgrowie.
 • W następną niedzielę o godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych.
 • Nasz chór parafialny w III Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 • Bóg zapłać za ofiarę 320 zł na potrzeby kościoła od mieszkańców bloku Palloniego 1 z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego.
 • Mamy kilka miejsc wolnych dla dzieci na Świetlicy Caritas. Serdecznie zapraszamy. Świetlica czynna w ferie od poniedziałku do piątku w godz.11-15.