Ogłoszenia duszpasterskie – 23 grudnia 2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

IV NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018 r.

 • Jutro przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. w Bazylice tylko rano. Ostatnie roraty o godz.6.30. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, w czasie której zgodnie z polską tradycją powstrzymamy się od pokarmów mięsnych i alkoholu. Porządek wieczerzy wigilijnej powinien być następujący:

      a/ wspólna modlitwa rodzinna                   b/  śpiew kolędy

      c/ odczytanie  Ewangelii mówiącej o Narodzeniu Pana Jezusa z Łk 2,1-14

      d/ dzielenie się opłatkiem we wzajemnej zgodzie i miłości.

      e/ spożywanie pokarmów                           f/ rodzinne kolędowanie

 • Pasterka Bożonarodzeniowa o godz.24.00 w intencji wszystkich parafian, ofiarodawców i gości  przybyłych do naszej parafii, a wcześniej o godz.23.30 śpiewana Godzina Czytań dawniejsza Jutrznia na  którą  serdecznie zapraszamy.
 • W Uroczystość Bożego Narodzenia / we wtorek / w dzień Msze św. o godz.9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00 – nie ma Mszy św. o godz.7.30. W Jarnicach o godz.8.00. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez 8 dni – oktawę, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. w te dni.
 • W środę – II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz.7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. W Jarnicach o godz.9.00. Tradycyjnie taca przeznaczona na KUL.
 • W czwartek – Święto św. Jana Ewangelisty. Poświęcenie wina i jego spożywanie o godz.18.00.
 • W przyszłą niedzielę 30 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa. O godz.10.30 będzie uroczysta Msza św.o Boże bł. dla wszystkich rodzin naszej parafii podczas której małżeństwa odnowią swoje przyrzeczenia ślubne. Dlatego zapraszamy na tę uroczystość małżeństwa naszej parafii chętne do odnowienia przyrzeczeń.
 • Bóg zapłać rodzinie Rusjanów z Węgrowa za podarowanie choinek do kościoła i przywiezienie ich z lasu. Za dekorację przygotowanie żłóbka dziękujemy P. Kościelnemu Markowi i P. Organiście Jakubowi. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali wczoraj w sprzątaniu kościoła.
 • Bóg zapłać pewnej rodzinie z Węgrowa za ufundowanie do naszej bazyliki 6 obrusów: dwóch w prezbiterium i czterech na ołtarze boczne. Kolejne 8 obrusów na ołtarze w nawach bocznych i kaplicach zakupiliśmy z kasy parafialnej, by był komplet 14 jednakowych obrusów.
 • Kto jeszcze nie ma w domu opłatków przypominamy, że poświęcone opłatki na stół wigilijny można jeszcze dzisiaj nabywać u p. Organisty po prawej stronie pod chórem po skończonej Mszy św.
 • Także przed kościołem można nabyć od Akcji Katolickiej sianko pod obrus na stół wigilijny składając dobrowolną ofiarę na działalność Akcji Katolickiej.
 • W najbliższy piątek nie ma postu – dyspensa Ks. Biskupa ze względu na oktawę Bożego Narodzenia.
 • Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” w rodzinach naszej parafii rozpoczniemy w sobotę 29 grudnia od godz. 9.00 – ul. Gołębiewskiego – 1 ksiądz i ul. Orzeszkowej – 1 ksiądz.