Ogłoszenia duszpasterskie-II Niedziela Adwentu-09.12.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

II NIEDZIELA ADWENTU – 9 grudnia 2018 r.

  • Dzieci I komunijne i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą z poświęceniem medalików o godz.12.00 i spotkanie.
  • Po Mszy św. przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W ten sposób wspieramy Kościół Katolicki w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  • W tym tygodniu przypada 37 r. wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, z tej racji w czwartek 13 grudnia o godz.12.00 przy pomniku Solidarności w Węgrowie nastąpi złożenie kwiatów, a w przyszłą niedzielę w parafii św. O. Pio w Węgrowie o godz.12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego. Serdecznie zapraszają na te wydarzenia organizatorzy.
  • Burmistrz Miasta Węgrowa zaprasza wszystkich mieszkańców na „Miejskie Spotkanie Wigilijne”, które odbędzie się w następną niedzielę – 16 grudnia o godz.13.00 na Rynku Mariackim. Pragniemy po raz kolejny spotkać się na węgrowskim rynku, by wspólnie przeżyć radość płynącą z Bożego Narodzenia, podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia.
  • Pamiętamy barwny Orszak Trzech Króli w zeszłym roku w Węgrowie. Również  6 stycznia 2019 roku wspólnie z parafiami węgrowskimi, Miastem, instytucjami i szkołami, chcemy taki orszak zorganizować. Wiąże się to z kosztami finansowymi, tym bardziej, że trzeba zadbać w tym roku o lepsze nagłośnienie. Dlatego w przyszłą niedzielę – III niedzielę adwentu, będzie można złożyć ofiarę do puszki przed kościołem jako wsparcie organizacji Orszaku Trzech Króli.
  • Przypominamy, że poświęcone OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY można nabywać po prawej stronie pod chórem po każdej Mszy św. w niedziele i święta, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Prosimy chwilę poczekać, żeby p. Organista zszedł z chóru.
  • Przed kościołem są rozprowadzane świece wigilijne w ramach akcji caritasowej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 5, 10, 15 zł, z których dochód jest przeznaczony na zorganizowanie kolonii dla najbiedniejszych dzieci. Niech tej świecy nie zabraknie na naszym stole wigilijnym, symbolizującej dzielenie się z potrzebującym.