Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 03.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  I NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018 r.

 • Rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do licznego uczestnictwa w RORATACH z lampionami: w poniedziałki i w środy o godz.6.30 i o godz.18.00 dla dzieci oraz w sobotę o godz.6.30 dla wszystkich. 
 • Dzisiaj o godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Chrzest w grudniu będzie się w dwóch terminach w II niedzielę – 9 grudnia i w I dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz.10.30. Nie będzie już dodatkowej konferencji.
 • Spotkanie Akcji Katolickiej jutro ( tj. poniedziałek 3 grudnia) po Mszy św. wieczornej.
 • W tym tygodniu będzie I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek tradycyjnie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu od godz.8.00 – 24.00, z przerwą na mszę św. o godz.15.00 w intencji kapłanów. Na prośbę Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca zostaje przedłużona adoracja do północy. W I Piątek msze św. o godz.6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Korzystajmy ze spowiedzi już w środę i czwartek, gdyż w piątek 2 księży spowiada na rekolekcjach w Miedznie i mogą być dłuższe kolejki.
 • W sobotę, 8 grudnia będzie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Bazylice będą o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. /W Jarnicach o godz.15.00/. O godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia w intencji dzieci z Róż Różańcowych „Modlitwa Rodziców za dzieci” z naszej parafii. Podczas Mszy św. nastąpi odnowienie „aktu zawierzenia modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci”. Przed Mszą św. o godz.17.20 różaniec w intencji dzieci i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 • Dzieci I komunijne i ich rodziców zapraszamy w następną niedzielę na Mszę świętą z poświęceniem medalików o godz.12.00 i spotkanie.
 • W najbliższą niedzielę – II Niedzielę Adwentu 9 grudnia będzie ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.      
 • Poświęcone OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY można od dzisiaj nabywać u p. Organisty po prawej stronie pod chórem po każdej Mszy św. w niedziele i święta, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Prosimy chwilę poczekać, żeby p. Organista zszedł z chóru.
 • Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach 20, 21 i 22 grudnia.
 • Akcja Katolicka w Węgrowie poleca dzisiaj zakup książki o  Janie Pawle II pt. „Wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. 40 rocznica wyboru”.  Publikacja w ciekawy i zwięzły sposób ukazuje pontyfikat Papieża Polaka podkreślając, że to my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby owoce życia i działalności św. Jana Pawła II nie zostały zaprzepaszczone, by wraz z nowymi pokoleniami nie zatarło się przesłanie, ponieważ słowa i wskazania, które nam zostawił, to ponadczasowe prawdy. Kolorowe zdjęcia i niska cena 5 zł za egzemplarz są niewątpliwą zaletą. Serdecznie zachęcamy do nabywania przy stoisku przed Bazyliką.
 • W miesiącu listopadzie odeszli do Pana – zmarli: Tomasz Knecht, Arkadiusz Rojek, Jan Paczóski, Krzysztof Kowalczyk, Teresa Dobrowolska, Zygmunt Gołębiewski, Jan Suchocki i Marian Ajchel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…