Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018 r.

  • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na olej opałowy do ogrzewania naszej bazyliki.
  • Dzisiaj o godz.12.00 w naszym kościele Msza św. rozpoczynająca Uroczystość Przysięgi Wojskowej 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbędzie się Rynku Mariackim.
  • Za tydzień 2 grudnia rozpoczniemy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.  

RORATY w Adwencie będą w poniedziałki i środy o godz.6.30 i o godz.18.00 szczególnie dla dzieci oraz w sobotę o godz.6.30 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Na roraty przychodzimy z lampionami.

W sobotę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można od następnej niedzieli  nabywać tylko u P. Organisty po prawej stronie pod chórem.

  • W tym tygodniu I sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. z różańcem fatimskim o godz.7.30.
  • W następną niedzielę o godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Chrzest w grudniu będzie się w dwóch terminach w II niedzielę – 9 grudnia i w I dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz.10.30. Nie będzie już dodatkowej konferencji.
  • Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z naszą parafią organizuje akcję „Od serca” – w którą może się włączyć każdy z nas. W dzisiejszą niedzielę  przed  bazyliką wolontariusze rozdają ekologiczne torby, które zabierzemy do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnimy je produktami spożywczymi i środkami czystości. Ten dar „Od serca” przyniesiemy do naszego kościoła w następną – I niedzielę Adwentu 2 grudnia / w naszej Bazylice do kaplicy MB Fatimskiej/, aby z otrzymanych produktów przygotować paczki świąteczne dla ludzi chorych, biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. Konkretny gest miłosierdzia będzie najlepszym świadectwem naszej wrażliwości i włączenia się w misję charytatywną Kościoła. 
  • Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na Bal Andrzejkowy, który odbędzie się na starej plebanii w najbliższa sobotę 1 grudnia. Początek o godzinie 10:00, zakończenie ok. godz. 13:00. Kto może proszony jest o symboliczne przyniesienie napojów lub słodyczy na wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.
  • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – prace czynione w naszej bazylice: ofiara z racji nawiedzenia rodzin przez Chrystusa Miłosiernego od mieszkańców ul. Stadionowej – 700 zł,  bezimienna – 300 zł i 2 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać !
  • Dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera przed kościołem ofiary do puszek na wsparcie Radia Maryja i TV Trwam, a 1 grudnia  organizuje Pielgrzymkę do Torunia na 27 rocznicę powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje w gablocie.