Ogłoszenia duszpasterskie-04.11.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła    4 listopada 2018 r.

  • Bóg zapłać klerykom naszego Seminarium diakonowi Mateuszowi Roguskiemu z par. Korytnica Węgrowska i Piotrowi Zdzieborskiemu z par. Miłosierdzia Bożego W Sokołowie Podlaskim za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.  
  • Dzisiaj o godz.17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych na nowej plebanii.
  • Jutro w poniedziałek o godz.12.00 w naszej Bazylice zgromadzą się księża kanonicy Kolegiackiej Kapituły Węgrowskiej i odprawią Mszę św. w intencji zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  • W ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w naszej Bazylice w piątek 9 listopada o godz.18.30 wieczór muzyczno – poetycki „Dla Niepodległej”. W programie pieśni patriotyczno – religijne w wykonaniu Chóru z Bazyliki i Miejskiej Orkiestry Dętej oraz wiersze okolicznościowe ks. Mieczysława Rzepniewskiego. Po spotkaniu możliwość nabycia tomików z dedykacją autora. Organizatorem wieczoru jest Akcja Katolicka w Węgrowie. Serdecznie zapraszamy do Bazyliki w piątek o godz.18.30.
  • W sobotę 10 listopada po Mszy św. wieczornej będzie czuwanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem w intencji Ojczyzny do godz.21.00. Jest to czuwanie Żywego i Nieustającego Różańca i wszystkich chętnych, którzy chcą się pomodlić w intencji naszej ukochanej Ojczyzny w przededniu Święta Niepodległości.
  • 11 listopada 1918r. po długiej i jakże smutnej nocy niewoli i zaborów Polska na nowo się odrodziła. Niechże więc w niedzielę – 11 listopada, kiedy w tym roku świętujemy 100 lat Niepodległości,  nie zabraknie  naszej modlitwy w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. W tym dniu Msze św. w Bazylice, tak jak w każdą niedzielę. O godz.10.30 główna Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych. Po Mszy św. odsłonięcie Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym dniu wywieśmy na naszych domach flagi  w barwach narodowych. Wieczorem 11 listopada w naszej Bazylice bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbędzie się Koncert „Mazowsza w Koronie” : Wieczór Pieśni Polskiej ”Raduj się Matko, Polsko!” w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. W Mieście Węgrowie od 8 listopada będą różne wydarzenia w związku z Narodowym Świętem Niepodległości. Szczegóły wydarzeń na plakacie w gablocie.
  • Dzieci I komunijne i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz.12.00 i spotkanie.
  • Gregorianka wypominkowa za zmarłych polecanych w wypominkach jest odprawiana codziennie w Bazylice, oprócz soboty, kiedy będzie odprawiona w Jarnicach. Do czwartku różaniec wypominkowy z czytanymi kartkami jeszcze na cmentarzu o godz.19.00, od piątku do końca listopada w Bazylice o godz.17.30 przed Mszą św. wieczorną. Jeszcze do 8 listopada przyjmujemy na wypominki.
  • Przypominamy, że także dzisiaj o godz.19.00 w naszej Bazylice koncert finałowy III Węgrowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Podczas koncertu zostanie wykonana po raz pierwszy specjalnie napisana kompozycja przez Krzesimira Dębskiego na temat Bitwy pod Węgrowem. Serdecznie zapraszamy.
  • W miesiącu październiku odeszli do Pana: Adela Jaczewska, Zygmunt Murawski,  Maria Konopińska i Teresa Chudzińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…