Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 28.10.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Poświęcenia Kościoła  28 października 2018r.

 • W Uroczystość Poświęcenia Kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać tym parafianom, którzy dbają o naszą Farę – Bazylikę składając ofiary indywidualne na potrzeby kościoła oraz składają ofiary na niedzielną i świąteczną tacę. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na odnowienie – prace konserwatorskie kilkunastu obrazów z zakrystii naszej bazyliki.  Niech Bóg w swojej łaskawości Wam to wynagrodzi !
 • Przeżywany dzisiaj także X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w Pakistanie jest okazją do wsparcia modlitwą i ofiarą chrześcijan mieszkających w Pakistanie. Dzięki ofiarom, które możemy złożyć dzisiaj do puszek przed kościołem Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Azji..
 • W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w bazylice będą o godz.7.30, 9.00, 10.30, 12.00 na cmentarzu i o godz.18.00, nie będzie Mszy św. o godz.16.00. Po Mszy św. bez kazania o godz.10.30 udamy się z procesją na cmentarz odmawiając po drodze różaniec w intencji zmarłych. Po przyjściu na cmentarz o godz.11.30 będą modlitwy za zmarłych przy 5 stacjach i Msza św. o godz.12.00 przy kaplicy cmentarnej za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach w Bazylice – pierwszy dzień gregorianki wypominkowej. W tym roku za liturgię na cmentarzu 1 i 2 listopada jest odpowiedzialna parafia klasztorna.  W Jarnicach o godz.12.30 Msza św. z procesją. 
 • Poświęcenie pomników 1 listopada po Mszy św. o godz.12.00. Przychodzimy do kaplicy po księdza z naszej parafii, aby poświęcił pomnik. Młodzież ze Służby Liturgicznej 1 listopada będzie przy wjeździe na parking zbierała dobrowolne ofiary na duszpasterstwo młodzieży. 
 • W piątek Dzień ZadusznyWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i jednocześnie I piątek miesiąca – Msze św. w Bazylice o godz.7.30, 9.00, 10.30 i 18.00.  W Jarnicach o 12.00. Msza św. w tym dniu na cmentarzu o godz.12.00.
 • W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. z różańcem o godz.7.30.
 • Przyjmujemy na wypominki, które niech będą  wyrazem naszej pamięci i wdzięczności zmarłym rodzicom i krewnym, braciom, siostrom, kapłanom. W intencji zmarłych polecanych w  wypominkach będzie odprawionych w naszej parafii  30 Mszy św. w listopadzie, kartki będą czytane każdego dnia od 2 listopada i odmawiany różaniec.  Za nawiedzenie cmentarza w dniach 1-8 listopada można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za zmarłych / spowiedź, komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św…/. Dlatego różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach 2-8 listopada będzie odmawiany na cmentarzu o godz.19.00 – początek przy kaplicy – zapraszamy z lampionami. Gregorianka za zmarłych polecanych w wypominkach 1 listopada na cmentarzu w Węgrowie, 2 listopada w Jarnicach na cmentarzu o 12.00.
 • W następną niedzielę klerycy z WSD Drohiczyn będą głosili kazania i zbierali tacę na seminarium.
 • W przyszłą niedzielę o godz.17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu św., który będzie udzielony 11 listopada o godz.9.00.
 • W przyszłą niedzielę 4 listopada o godz.19.00 w naszej bazylice odbędzie się koncert finałowy III Węgrowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Podczas koncertu zostanie wykonana po raz pierwszy specjalnie napisana kompozycja przez Krzesimira Dębskiego na temat Bitwy pod Węgrowem. Serdecznie zapraszamy.
 • Obecnie nawiedzenie Chrystusa Miłosiernego w znaku obrazu odbywa się  w rodzinach mieszkających w blokach przy ul. Stadionowej 1, 2, 6 i 8. Następnie obraz przejmą rodziny z bloków Słowackiego 1A, 1B, 3A, 3B i 5, a póżniej z kolei mieszkańcy Palloniego 1, 2 i 4, ul. Słowackiego 11, 13, 15 i 17, ul. Mickiewicza 15A, 15B, 17A i 19A…itd. Pilnujmy kolejności – programu peregrynacji, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Niech Chrystus Miłosierny błogosławi  rodzinom naszej parafii i Bóg okaże nam swoje Miłosierdzie !
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły na potrzeby kościoła – parafii następujące ofiary: ofiara od mieszkańców ul. Topolowej – 500 zł i ul. Klonowej – 200 zł z racji nawiedzenia Chrystusa Miłosiernego, ofiara bezimienna -1000 zł, bezimienna-300 zł i  2 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o Kościół.
 • Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej  1 i 2 listopada w godz.10.00 -14.00 na naszym cmentarzu organizuje kwestę  pieniężną na  renowację kolejnych zabytkowych pomników na cmentarzu w Węgrowie. W kweście wezmą udział młodzież i dzieci ze szkół węgrowskich oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej.  Wesprzyjmy tę cenną  inicjatywę.