Ogłoszenia duszpasterskie – 21 października 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła  21 października 2018 r.

 • Dzisiaj w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. niedzielnej i przystępujących do Komunii św.
 • Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, na które przygotowaliśmy się przez nowennę. Jutro liturgię Mszy św. o godz.18.00 przygotuje Akcja Katolicka, której Patronem jest św. Jan Paweł II. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.
 • W najbliższy piątek po wakacyjnej przerwie powracają do naszego kościoła spotkania  zatytułowane „Bazylika Pełna Wiary”. W tym roku pochylimy się nad tematem: „Owoce Ducha Świetego dla rodziny”. Na spotkanie złoży się Msza św. z homilią, adoracja Najśw. Sakramentu i wspólny śpiew. Zakończenie Apelem Jasnogórskim ok. godz.19.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić relację z Bogiem i bliźnim, a więc kandydatów do bierzmowania, tych, którzy pielgrzymowali do Częstochowy oraz członków duszpasterstw w naszej parafii, takich jak Akcja Katolicka, Caritas, Domowy Kościół, wspólnoty maryjne i pozostałe.
 • W przyszłą niedzielę  obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła – dzień wdzięczności za naszą bazylikę i modlitewnej pamięci o tych, którzy ją budowali. Przez cały dzień palą się  świece – zacheuszki w miejscach namaszczenia kościoła. 
 • Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na odnowienie – prace konserwatorskie kilkunastu obrazów z zakrystii.
 • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz.16.00 i spotkanie. Obecność obowiązkowa.
 • W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi Biskup Drohiczyński ks. Bp Tadeusz Pikus. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
 • Również 28.10.2018r. będzie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Pakistanie. Po Mszach św. przed kościołem będzie zbiórka do puszek.
 • Zbliża się listopad, w którym pamiętamy o naszych zmarłych w modlitwach. Jest naszą tradycją, że polecamy modlitwom kościoła naszych zmarłych wypisanych imiennie na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach.  Bierzemy tyle kartek, ile wypełnimy i wypełnione przynosimy do zakrystii. Wypominki niech będą  wyrazem naszej pamięci i wdzięczności naszym zmarłym rodzicom, krewnym, braciom, siostrom i kapłanom. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach, tak jak w poprzednich latach będzie odprawiona gregorianka – 30 Mszy św. w listopadzie, kartki będą czytane każdego dnia i odmawiany różaniec o godz.17.30.                                                                               30 Mszy św. w gregoriance wypominkowej to najpiękniejsze kwiaty i znicze dla naszych zmarłych. Porządkujmy groby naszych bliskich zmarłych, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów, a nie obok, czy w miejscu, gdzie stał a został zabrany do opróżnienia. Nie tworzymy dzikich wysypisk, wyrzucając śmieci, gdzie popadnie.
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły na potrzeby kościoła – prace czynione w parafii następujące ofiary: ofiara od mieszkańców ul. Lipowej z racji nawiedzenia Chrystusa Miłosiernego – 370 zł, ofiara bezimienna -200 zł i 2 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o Kościół.
 • Caritas – wolontariusze przed kościołem już tradycyjnie rozprowadzają znicze nagrobne w cenie 5 zł .To są cegiełki na pomoc ubogim. Zachęcamy do ich nabywania.