Ogłoszenia duszpasterskie – 07.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła  7 października 2018 r.

  • W sobotę 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. i procesja różańcowa wokół Bazyliki. Nabożeństwu będzie przewodniczyć kan. Mirosław Łaziuk – wiceoficjał Sądu Biskupiego w Drohiczynie. O ubranie ołtarzy i figury MB Fatimskiej w dniu 13 października prosimy Koła Żywego i Nieustającego Różańca z naszej parafii.  Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.
  • Różaniec codziennie o godz.17.30, z wyjątkiem soboty, kiedy będzie po Mszy św. o godz.18.00.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Dzień Papieski to także tradycyjna przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację dzieci i młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin z terenów wiejskich.
  • Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy w przyszła niedzielę 14 października na Mszę św. o godz 12.00 z poświęceniem różańców i spotkanie.
  • Od soboty w naszej Bazylice będzie nowenna do św. Jana Pawła II prowadzona przez Akcję Katolicką, której jest Patronem. W dniu wspomnienia 22 października Msza św. o godz.18.00 będzie z asystą liturgiczną przygotowaną przez naszą parafialną Akcją Katolicką. Nowenna będzie codziennie po Mszy św. wieczornej, z wyjątkiem najbliższej soboty, kiedy będzie o godz.17.30 przed nabożeństwem fatimskim.
  • W przyszłą niedzielę Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy w modlitwie o nauczycielach i pracownikach szkół.
  • W następną niedzielę w parafii św. O. Pio – X Hubertus Węgrowski. O godz.12.00 Msza św., a po niej jarmark hubertowski.
  • Na potrzeby Kościoła w tym tygodniu wpłynęła ofiara bezimienna 100 zł. Bóg zapłać!
  • Dziś na starej plebani o godz 17.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński, a na nowej plebani też o godz 17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych.